X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy na przeszkodzie do dużego mieszkania stoją finanse?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 13:00
Najnowszy raport Eurostatu opisuje liczbę metrów mieszkania przypadającą na mieszkańca w krajach Unii Europejskiej. Okazuje się, że żyjemy bardziej stłoczeni niż większość Europejczyków.
Audio
  • Czy Polacy mieszkają w ciasnocie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Panthermedia

samochody sprzedaz 1200.jpg
Czy jesteśmy skazani na potężny import starych samochodów?

Innymi słowy mieszkamy w ciasnocie, a problem dotyczy 41 procent Polaków.

– Warto zaznaczyć, że oprócz stanu zamożności, jest jeszcze jeden istotny problem. W niektórych krajach jest tak, że podaż mieszkań jest większa niż popyt. To decyduje o dwóch rzeczach: o cenie danego lokum, jak również o kwocie, którą trzeba zapłacić za jego wynajmowanie – mówi prof. Krystyna Krzekotowska, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa.

– Od 1989 roku obserwujemy stałe wycofywanie się państwa z polityki mieszkaniowej. Trzeba spojrzeć na rozwiązanie problemu, którego już dawno nie ma w krajach Unii Europejskiej. W Polsce mamy do czynienia z prywatyzacją polityki mieszkaniowej. Problem posiadania własnego lokum, stał się prywatnym problemem każdego obywatela – tłumaczy dr Waldemar Urbanik, socjolog i rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.


***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: prof. Krystyna Krzekotowska (dyrektor Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa, Uniwersytet Łazarskiego), dr Waldemar Urbanik (socjolog, rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie), Jarosław Jędrzyński (rynekpierwotny.pl), Bartosz Turek (analityk Open Finance), Jarosław Ryba (Polski Związek Instytucji Pożyczkowych), Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha) 
Data emisji: 14.06.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 13:00
14 czerwca na stadionie Łużniki w Moskwie mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018. 15 lipca oglądać będziemy wielki finał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w Polsce należy wprowadzić dochód gwarantowany?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 13:10
780 euro miesięcznie dla osób najuboższych i bezrobotnych proponuje nowy włoski premier Giuseppe Conte. Ma to być gwarantowany przez państwo dochód podstawowy. Czyli pieniądze za to, że się jest obywatelem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wiem, dlaczego trzeba zmienić konstytucję?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 13:00
Jeśli prezydent Andrzej Duda chce skutecznie przeprowadzić referendum w sprawie zmiany konstytucji, musi się liczyć z tym, że pomysł nie jest bardzo popularny, ma umiarkowane poparcie polityczne, a jego organizacja jest skomplikowana i kosztowna.
rozwiń zwiń