X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zmiana w ustawie o IPN jest rozsądna?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 13:30
Sejm zajął się słynną ustawą o IPN. Styczniowa nowelizacja zakładała karę grzywny lub karę więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę.
Audio
  • Jakie są zmiany w ustawie o IPN? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

konstytucja 1200 free shutter.jpg
Czy wiem, dlaczego trzeba zmienić konstytucję?

Przepisy wywołały krytykę ze strony Izraela i Stanów Zjednoczonych. Tym razem nowelizacja wycofała artykuł 55a, mówiący o sankcjach karnych. W Sejmie zdania są podzielone. Nie brak opinii, że wspomniany artykuł powinien pozostać.

– W styczniu i lutym Polska była obiektem ataków na arenie międzynarodowej i była poddana dużej presji. To spowodowało, że wówczas nic nie zmienialiśmy. Nie może być tak, że zewnętrzna presja dyktuje nam zmiany. W ostatnich miesiącach sprawa przycichła. To był dobry moment, aby na swoich zasadach przyjrzeć się tej ustawie i ją ulepszyć – tłumaczy Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Zostało zmienione wszystko. Cała narracja, którą słyszeliśmy przez ostatnie pięć miesięcy, została całkowicie wyrzucona w powietrze – mówi Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. – W ostatnim czasie ta agresja była wznosząca. W Polsce również pojawił się wzrost nastrojów antysemickich – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Marcin Horała (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), prof. Kazimierz Kik (politolog), Dominik Owczarek (analityk Instytutu Spraw Publicznych), Michał Szczerba (poseł, Platforma Obywatelska), dr Adam Gendźwiłł (socjolog, Uniwersytet Warszawski), dr. Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS), 
Data emisji: 28.06.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/kd

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Czy na rowerze można się czuć bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:00
Z badań wynika, że jesteśmy krajem cyklistów. 70 proc. Polaków korzysta z rowerów. Co dziesiąty z pytanych dojeżdża do pracy. Jednak większość rowerzystów (64 proc.) nie czuje się komfortowo na naszych drogach...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektywa o prawie autorskim?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 15:00
Europarlamentarzyści z Komisji Prawnej przyjęli dyrektywę o prawie autorskim i jednolitym rynku cyfrowym. Obrońcy wolności i prywatności w internecie są oburzeni, "Nadchodzi ACTA 2!" – argumentują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy problem śmieciowy można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 14:00
Do Sejmu trafił projekt zmian w ustawie o odpadach. Problem tzw. porzuconych śmieci rośnie. Ostatnie pożary wysypisk śmieci zwróciły uwagę na sprawę i fakt jak bardzo opłaca się "przypadkowy pożar" wobec kosztów utylizacji.
rozwiń zwiń