X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

Pracownicy zatrudniani bez umów, o niskich dochodach poczucia, że to, co robią, ma wartość, są częściej pozbawieni. Aż 37 proc. Brytyjczyków i 40 proc. Holendrów uważa, że ich praca nie wnosi niczego wartościowego do świata.

– Im większe są firmy, w których pracujemy, tym trudniej dostrzec jakikolwiek nasz wpływ na jej działanie. Czujemy się nieistotnym elementem wielkiej układanki. Pracodawcy powinno zależeć na tym, byśmy widzieli sens naszej pracy. Tacy pracownicy są bardziej zmotywowani, zaangażowani w swoje zadania, lepiej oceniani i związani z firmą, w której pracują. – mówi Bartłomiej Brach, doradca organizacji w zakresie internal brandingu.

– Generalnie, uważa się, że są dwa punkty widzenia, z których można analizować sensowność pracy. Jeden moglibyśmy nazwać hedonistycznym, czyli "czy praca, którą wykonuję pozwala mi na przyjemne życie?". Drugi nurt, to myślenie w kategoriach eudemonistycznych, czyli takich, które oznaczają życie wartościowe, "na ile moja praca daje mi narzędzia do tego, by poczuć mój wpływ na rzeczywistość?". Z tej perspektywy można różnie oceniać zawody – analizuje prof. Tomasz Grzyb z SWPS.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bartłomiej Brach (doradca organizacji w zakresie internal brandingu, doktorant w Instytucie Kapitału Ludzkiego SGH), Monika Fedorczuk (ekspert Konfederacji Lewiatan), Monika Fedorczuk (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 36 w Łodzi), prof. Tomasz Grzyb (psycholog, Uniwersytet SWPS we Wrocławiu), Rajmund Nierychło (prezes Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego), Jacek Bożek (Klub Gaja)
Data emisji: 15.10.2018
Godzina emisji: 12.09

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Dlaczego kupujemy suplementy diety?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 13:00
Na suplementy diety Polacy wydają rocznie ponad 4 mld złotych. Reklamy kuszą specyfikami na wszelkie dolegliwości, ale czy są one rzeczywiście "złotym środkiem" na dobre samopoczucie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy człowiek jest w stanie zapanować nad klimatem?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:00
"Nie możemy dopuścić do ocieplenia klimatu o 2 stopnie Celsjusza. 1,5 stopnia to maksimum i w tym celu trzeba ograniczyć emisję CO2 o 45% do 2030 roku." – czytamy w raporcie międzyresortowego zespołu ds. zmiany klimatu (IPCC).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy doczekamy się dobrych jakościowo produktów w całej Unii?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 13:15
UOKiK porównał jakość tych samych produktów w Polsce i Europie Zachodniej. Na 101 zbadanych artykułów w ośmiu przypadkach były znaczące różnice na niekorzyść tych z Polski.
rozwiń zwiń