Czy nowe samorządy zmienią Polskę na lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 13:15
Za nami pierwsza odsłona wyborów samorządowych. W niektórych miastach czeka nas druga tura, która wyłoni przyszłych prezydentów.
Audio
  • Czy nowe samorządy zmienią Polskę na lepsze? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Głosowanie w jednym z lokali wyborczych w Warszawie (21.10.2018)
Głosowanie w jednym z lokali wyborczych w Warszawie (21.10.2018)Foto: PAP/Tomasz Gzell

gospodarka1200.jpg
Czy polska gospodarka rozwija się w dobrym kierunku?

PiS ucieszy się zapewne z wyniku lepszego, aniżeli ten sprzed czterech lat. Platforma podkreśli sukcesy w dużych miastach. Trudno mówić o sukcesie małych komitetów wyborczych. Jedno jest pewne. Wszyscy samorządowcy chcą ciężko pracować dla lokalnych społeczności!

– Bardziej zaskoczyła mnie wygrana Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, ponieważ wynik Hanny Zdanowskiej był łatwy do przewidzenia, ponieważ w Łodzi panuje opinia, że sporo zrobiła dla tego miasta – mówi Łukasz Warzecha, publicysta "Do rzeczy". – W Warszawie jest zaskoczenie, ponieważ kampania Trzaskowskiego była słaba, mało dynamiczna. Patryk Jaki włożył mnóstwo wysiłku i pracy w to co robił i miał ciekawą ofertę dla warszawiaków – dodaje.

– Wydaje się, że struktura społeczna wielkich miast nie sprzyja wygranej prawicy. Tam są wyborcy bardziej liberalni. Wszystko co w polityce PiS-u jest takie ludowe, plebejskie, to budzi niechęć i nieufność – podkreśla Piotr Zaremba, dziennikarz z "Dziennika Gazety Prawnej".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Łukasz Warzecha (publicysta, "Do rzeczy"), Piotr Zaremba (dziennikarz, Dziennik Gazeta Prawna), prof. Kazimierz Kik (politolog), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski), Paweł Grzelak (Grupa 4P)
Data emisji: 22.10.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zetknąłem się ze zjawiskiem stalkingu?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:00
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację kodeksu karnego, rozszerzającą pojęcie stalkingu jako czynu podlegającego karze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy protest związkowców ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 13:15
Kondycja finansowa PLL LOT od kilku lat poprawia się. Firma (prawdopodobnie – rok jeszcze się nie skończył) zanotuje w 2018 roku 225 mln złotych zysku, przy obrotach na poziomie 6 mld złotych.
rozwiń zwiń