X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jestem za zakazem handlowym we wszystkie niedziele?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:06
Zgodnie z najnowszym sondażem IBRIS 42 procent wyborców PiS chce, by sklepy były czynne w każdą niedzielę.
Audio
  • Czy jestem za zakazem handlowym we wszystkie niedziele? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Sklep spożywczy
Sklep spożywczyFoto: Alexas_Fotos/Pixabay

galeria handlowa zakupy 1200.jpg
Czy tegoroczne święta będą bogatsze?

Jednocześnie 68% wszystkich Polaków nie życzy sobie dalszych zaostrzeń w handlu. Tymczasem od nowego roku sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu. W 2020 roku zakaz będzie całkowity. Dla partii rządzącej opinia elektoratu w tej sprawie może być kłopotem.

Ostatnie miesiące pokazały, że zakaz handlu w niedzielę da się ominąć,  np. zakładając placówki pocztowe. – Pierwotny projekt, który między innymi współtworzyła Solidarność, zawierał bardzo wąski katalog wykluczeń. To było tylko siedem pozycji. Gdy Prawo i Sprawiedliwość ten katalog rozbudowała do ponad 30 pozycji, to wprowadziło to chaos i furtki do omijania zasad – mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ Solidarność.

– Jeżeli ktoś jest osobą religijną i chce obchodzić święta, to prawo chroni jego religijność. Wtedy żaden pracodawca nie mógłby zmusić do tego, aby musiał pracować w niedzielę. Prawo daje możliwość odmawiania pracy tego dnia – zaznacza dr Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marek Lewandowski (rzecznik prasowy NSZZ Solidarność), dr Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Bożenna Kolba (prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Maciej Ptaszyński (Polska Izba Handlu)
Data emisji: 5.12.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy lubię pomagać ludziom w biedzie?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 13:00
W piątek w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" pierwsza świąteczna licytacja. Rozpoczynamy akcję "Święta bez granic 2018".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy powinniśmy ograniczać energię węglową?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:49
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała listę 3 tysięcy miast, w których dokonano pomiaru zanieczyszczeń. 45 miast Polski jest w pierwszej setce tych najbardziej zanieczyszczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy tegoroczne święta będą bogatsze?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 13:24
Ukazały się międzynarodowe badania Deloitte – "Zakupy świąteczne". Polacy deklarują, że na prezenty przeznaczą więcej niż na żywność.
rozwiń zwiń