Czy mam prośbę do Świętego Mikołaja?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:30
Pisząc listy do św. Mikołaja prosimy o upragniony rower, wymarzoną książkę albo wyśniony komputer.
Audio
  • Czego sobie życzą Polacy od Świętego Mikołaja? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Milles Studio

Bardziej zapobiegliwi proszą też o zdrowie, bo cóż po rowerze skoro grypa zmogła. Zdarza się, że pamiętamy też o naszym pięknym kraju i wówczas prosimy o spokój polityczny, usunięcie smogu i szybki rozwój gospodarczy.

– Życzyłbym sobie, żeby zapowiadane spowolnienie gospodarki w 2019 roku okazało się łagodne i żeby prognozy o wzroście gospodarczym Polski sprawdziły się – mówi analityk Piotr Kuczyński.

– Wszyscy marzą, ale te marzenia mają zupełnie inną treść. Można znaleźć wspólne kategorie wśród dzieci, dorosłych czy w różnych grupach zawodowych. Moje badania były dla mnie nadzwyczaj ciekawe. Dostrzegła, że wszyscy marzą, tylko jedni marzą o tym, co jutro, co pojutrze. Ale są także marzenia, które są bardziej dalekosiężne. Są takie, które odnoszą się do realiów, a są takie, które odnoszą się do fantazji. Nie wiem czy Mikołaj dałby radę zrealizować wszystkie prośby ludzi – mówi prof. Ludwika Wojciechowska

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Piotr Kuczyński (Główny Analityk Domu Inwestycyjnego Xelion), Justyna Marszałkowska-Jakubik (dietetyk), Krzysztof Skiba (muzyk), prof. Ludwika Wojciechowska (Instytut Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, autorka badań o marzeniach Polaków), Sławek Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia), Maciej Wroński (Partnerstwo dla bezpieczeństwa drogowego)
Data emisji: 20.12.2018
Godzina emisji: 12.09

kg

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji