X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy mam prośbę do Świętego Mikołaja?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:30
Pisząc listy do św. Mikołaja prosimy o upragniony rower, wymarzoną książkę albo wyśniony komputer.
Audio
  • Czego sobie życzą Polacy od Świętego Mikołaja? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Milles Studio

Bardziej zapobiegliwi proszą też o zdrowie, bo cóż po rowerze skoro grypa zmogła. Zdarza się, że pamiętamy też o naszym pięknym kraju i wówczas prosimy o spokój polityczny, usunięcie smogu i szybki rozwój gospodarczy.

– Życzyłbym sobie, żeby zapowiadane spowolnienie gospodarki w 2019 roku okazało się łagodne i żeby prognozy o wzroście gospodarczym Polski sprawdziły się – mówi analityk Piotr Kuczyński.

– Wszyscy marzą, ale te marzenia mają zupełnie inną treść. Można znaleźć wspólne kategorie wśród dzieci, dorosłych czy w różnych grupach zawodowych. Moje badania były dla mnie nadzwyczaj ciekawe. Dostrzegła, że wszyscy marzą, tylko jedni marzą o tym, co jutro, co pojutrze. Ale są także marzenia, które są bardziej dalekosiężne. Są takie, które odnoszą się do realiów, a są takie, które odnoszą się do fantazji. Nie wiem czy Mikołaj dałby radę zrealizować wszystkie prośby ludzi – mówi prof. Ludwika Wojciechowska

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Piotr Kuczyński (Główny Analityk Domu Inwestycyjnego Xelion), Justyna Marszałkowska-Jakubik (dietetyk), Krzysztof Skiba (muzyk), prof. Ludwika Wojciechowska (Instytut Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, autorka badań o marzeniach Polaków), Sławek Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia), Maciej Wroński (Partnerstwo dla bezpieczeństwa drogowego)
Data emisji: 20.12.2018
Godzina emisji: 12.09

kg

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji