X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy sprzedaż żywego karpia powinna być zakazana?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 13:00
Projekt nowej ustawy o ochronie zwierząt utknął w sejmie. Prawdopodobnie z ustawy zniknie zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego. Co zostanie? 
Audio
  • Czy powinno się sprzedawać żywego karpia? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Między innymi występów zwierząt w cyrkach i obowiązkowe czipowanie psów. Posłowie zastanowią się również nad ograniczeniami dotyczącymi sprzedaży żywych karpi.

– Ja interweniowałem, żeby główny lekarz weterynarii wydał nowe wytyczne w sprawie warunków sprzedaży żywego karpia. Chodzi o to w jakich warunkach ryby są przetrzymywane, a później przewożone do domu, ale to nie jest sprawa do ustawy. W tej chwili chcemy uregulować bardzo istotne rzeczy, czyli sposób wydatkowania pieniędzy przez gminy na rzecz ochrony zwierząt, likwidację pseudoschronisk i pseudohodowli, bo jest tam wiele patologii – powiedział wiceminister Krzysztof Czabański.

– Karp jest wyjątkową rybą, którą hoduje się aż trzy lata i dokarmiany jest jedynie ziarnami zbóż. Zastanawiam się komu przeszkadza hodowla? Nie widzimy, co się dzieje w innych hodowlach i ubojniach, natomiast karp jest idealnym produktem do promocji politycznej, ekologicznej. Dlaczego? Dlatego, że można się sfotografować, wrzucić na media społecznościowe. Niektórych to kręci i dlatego karp jest na topie – dodaje Zbigniew Szczepański z Towarzystwa Promocji Ryb.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Krzysztof Czabański (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, członek parlamentarnego zespołu przyjaciół zwierząt), Anna Iżyńska (Stowarzyszenie Otwarte Klatki), Jacek Mosiężny (prezes koła Polskiego Związku Wędkarskiego we Wrześni), Zbigniew Szczepański (Towarzystwo Promocji Ryb), Agnieszka Jarosz (Instytut Żywności i Żywienia), Anna Hoffman (Główny Inspektorat Weterynarii)
Data emisji:
02.01.2019
Godzina emisji: 
12.07

kg

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji


Czytaj także

Czy mam prośbę do Świętego Mikołaja?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 14:30
Pisząc listy do św. Mikołaja prosimy o upragniony rower, wymarzoną książkę albo wyśniony komputer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy coś dobrego, miłego wydarzyło mi się w mijającym roku?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 13:15
Choć jeszcze czuć świąteczną atmosferę, a dla wielu z nas trwa długi weekend, nieubłaganie nadchodzi czas podsumowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy z nadzieją czekam na Nowy Rok?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 13:15
Gospodarstwa domowe nie odczują podwyżek cen energii, ale gminy boją się podwyżek jak ognia. Już teraz ponad 90 procent gmin w Polsce jest zadłużonych.
rozwiń zwiń