X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy przeszkadza mi inwigilacja prowadzona przez mój telefon?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:00
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Weijinga W., dyrektor chińskiej firmy Huawei i Piotra D., byłego funkcjonariusza ABW.
Audio
  • Czy nasze telefony są inwigilowane? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Co ciekawe Piotr D. był odpowiedzialny w 2011 roku za wdrożenie bezpiecznej, szyfrowanej sieci łączności naszego rządu… Teraz rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek. Wielu ekspertów uważa, że nasze telefony nafaszerowane są systemami służącymi do szpiegowania…

– Mnie martwią inne zaangażowania Piotra D., a mianowicie sam fakt, że był oficerem, więc umie zbierać informacje. Wiemy również, że brał udział w różnego typu przedsięwzięciach na wyższych uczelniach, które kształcą kadry stanowiące o bezpieczeństwie systemów – powiedział Grzegorz Cieślak z Collegium Civitas.

– Osoby decyzyjne w naszym kraju korzystają z tych samych urządzeń, co my, i to już jest według mnie zagrożenie bezpieczeństwa państwa. Prezydent, premier i ministrowie powinni nosić specjalne dedykowane urządzenia, które uniemożliwiają podsłuch czy namierzenie ich lokalizacji – dodaje były haker Tomasz Motyliński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Grzegorz Cieślak (Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas), Cyprian Gutkowski (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Hanna Szymańska (adwokat, Kancelaria Adwokacka HS Legal), Tomasz Motyliński (administrator danych RiceGroup, były haker), Wiesław Bryła (Uniwersytet SWPS), Łukasz Dec (portal Telko.in)

Data emisji: 15.01.2019
Godzina emisji: 12.08

kg/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy potrzebujemy ustawy antyterrorystycznej?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:40
Trwają intensywne prace nad ustawą antyterrorystyczną. Ma być przyjęta w maju. Daje ogromne możliwości służbom specjalnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy na rowerze można się czuć bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:00
Z badań wynika, że jesteśmy krajem cyklistów. 70 proc. Polaków korzysta z rowerów. Co dziesiąty z pytanych dojeżdża do pracy. Jednak większość rowerzystów (64 proc.) nie czuje się komfortowo na naszych drogach...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pensja dla Pierwszej Damy?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 13:25
To może być jeden z nielicznych pomysłów, pod którym podpiszą się wszystkie ugrupowania polityczne w Sejmie. Chodzi o Pierwsze Damy, żony prezydentów, które podczas kadencji mężów nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.
rozwiń zwiń