X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy karta LGBT jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 13:30
Fundacja Mamy i Taty powołała Ruch 4 Marca. Będzie on informować rodziców i nauczycieli jak reagować na próby wchodzenia organizacji gejowskich do szkół.
Audio
  • Czy karta LGBT jest potrzebna? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/StockSnap

zakupy free1200.jpg
Czy przywrócić handel we wszystkie niedziele?

To reakcja na podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego "Warszawską Deklaracje LGBT". Ratusz uspokaja: "wprowadzenie karty LGBT ma służyć poprawie bezpieczeństwa osób homoseksualnych. Nie ma w tym żadnej sensacji". Zdaniem krytyków karty specjalne prawa dla osób homoseksualnych będą wprowadzane również w innych miastach.

– Musimy głośno mówić o tym, że osoby LGBT w Polsce są od wielu lat dyskryminowane. Nie mamy możliwości formalizacji naszych związków. Nie ma ustawy o związkach partnerskich i o równości małżeńskiej. Jeśli chodzi o prawną ochronę, to nie ma jej w przypadku mowy nienawiści – zaznacza radny Miasta Stołecznego Warszawy, Marek Szolc. 

– Warto zaznaczyć, że w Polsce mamy równość wobec prawa i wszystkie osoby, które doświadczają jakiś form przemocy, czy są ofiarami przestępstw, powinny otrzymywać taką pomoc. Z tego co wiemy, taka pomoc jest dostarczana, ponieważ środki funduszu sprawiedliwości są przeznaczane na tego typu projekty – mówi Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski 
Goście: Marek Szolc (radny Miasta Stołecznego Warszawy, współautor deklaracji LGBT), Marek Grabowski (fundacja "Mamy i Taty"), Zofia Klepacka (brązowa medalistka olimpijska w windsurfingu), Marek Ast (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Anna Mazurczak (prawnik, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego), Marek Błaszczyk (prezes fundacji "My Rodzice")
Data emisji: 5.03.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy potrafimy skutecznie walczyć z handlem narkotykami?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:00
W poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka i 29-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrowolne składki na ZUS dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:15
Nie ma dnia, żeby jakiś Polak nie zarejestrował działalności gospodarczej w Niemczech. Dlaczego tam?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy plany rządu uważam za rozsądne?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:00
Nowa, niższa składka PIT na poziomie 17 procent. Zero podatku dochodowego, ale osób młodych (do 26. roku życia) zarabiających poniżej 6,5 tysiąca netto. 500+ także dla pierwszego dziecka. Trzynasta wypłata – 1110 złotych dla każdego emeryta i rencisty. Oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodu.
rozwiń zwiń