Czy praca daje mi radość?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:00
Z badań "Radość w pracy" przeprowadzonych niedawno, wynika, że aż dla 93% pytanych radość w pracy jest bardzo ważna.
Audio
  • Jak ważne jest szczęście pracowników? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

Co jest radością w pracy? Przyjemna atmosfera i docenienie pracowników. Dla 85% zatrudnionych ważne są również oczywiście zarobki. Nie bez znaczenia jest także poczucie, że robimy coś ważnego, przydatnego. To wszystko zdaniem ekspertów przekłada się na tak zwaną efektywność. Czy o tych zależnościach wiedzą również pracodawcy i co z tego wynika?

– Zależało nam na tym, by pokazać co chcemy w pracy mieć oprócz zarobków, które okazały się czynnikiem numer jeden. Okazało się, że kwestia atmosfery jest ważnym aspektem i tak naprawdę chcemy przychodzić do pracy, w której jest sympatycznie, jest dobra atmosfera, a szef nas docenia na co dzień. Są pewne oczekiwania, że tak byłoby w idealnym świecie, natomiast jest to wciąż przestrzeń do rozwoju i coraz więcej organizacji widzi tą przestrzeń do zagospodarowania. Rynek pracy jest trudny, coraz trudniej znaleźć dobrych pracowników, więc pracodawcy szukają różnych rozwiązań jak dotrzeć do dobrych kandydatów i jak zatrzymać ich na dłużej – tłumaczy Anna Macnar z HRM Institute.

– Myślę, że ta świadomość u pracodawców rośnie. Często prowadzą oni badania wśród pracowników i pytają o ich potrzeby. Starają się je również zaspokajać, a jest to bardzo trudne. To podejście wymaga bardzo indywidualnego sprostania oczekiwaniom poszczególnych pracowników. Później, tworzenie takich działań, które będą zadowalać wszystkich, okazuje się bardzo trudne. Należy pamiętać, że cała nasza konstrukcja psychofizyczna ma wpływ na nasza pracę i jeśli jesteśmy zadowoleni z tego, co robimy, to będzie się to przekładało na wyniki nasze i, w konsekwencji, wyniki całego przedsiębiorstwa – zwraca uwagę Katarzyna Siemienkiewicz, ekspert Pracodawców RP.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Anna Macnar (HRM Institute), Katarzyna Siemienkiewicz (ekspert Pracodawców RP), Aleksandra Piotrowska (psycholog),  Elżbieta Manthey (blog Juniorowo), Marzena Żylinska (pedagog, neurodydaktyk), Anna Iżyńska (stowarzyszenie Otwarte Klatki)
Data emisji: 27.03.2019 
Godzina emisji: 12.06

ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy państwo należycie wspiera klasę średnią?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:00
Pakiet ulg podatkowych, takich jak zwiększenie kosztu uzyskania przychodu i ulgi podatkowe dla aktywnych zawodowo. To propozycje, o których rozmawia rząd, przygotowując nowe propozycje społeczne w nowym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przywrócić handel we wszystkie niedziele?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:00
W marcu minie rok, odkąd działa ustawa o zakazie handlu w niedziele. Odbijamy się od zamkniętych sklepowych drzwi, co prawda jeszcze nie we wszystkie niedziele, ale to miał być początek, bo jako finał zapowiadano całkowity zakaz handlu w dni, które oznaczone są czerwonym kolorem w kalendarzu.
rozwiń zwiń