X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy czuję się cenzurowany przez serwisy społecznościowe i portale?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 13:35
Podobno w internecie można znaleźć wszystko. To nieprawda, bo to platformy i serwisy internetowe decydują o tym, co zobaczymy w sieci i co będziemy mogli zamieścić.
Audio
  • Czy portale społecznościowe nas cenzurują? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/REDPIXEL.PL

Facebook, Google, Twitter podsuwają treści monitorując nasze zachowania, a z drugiej strony blokują konta i grupy dyskusyjne. Często ofiarami takich praktyk padają użytkownicy indywidualni, ruchy społeczne i firmy, które nie łamią prawa. 

Facebook 1200.jpg
Facebook to "neutralna platforma" czy agencja reklamowa?

Decyzje podejmowane są arbitralnie, a procedura odwołania nie działa. Wolność w internecie? Wolne żarty! Fundacja Panoptykon postanowiła pozwać Facebooka, w sprawie dotyczącej zablokowanych kont Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Organizacja od 10 lat prowadzi w Polsce edukację przestrzegając przed działaniem substancji psychoaktywnych i pomagając osobom uzależnionym. Zdaniem społeczników Facebook podważył reputację inicjatywy blokując jej konta. W przypadku Społecznej Inicjatywy Narkopolityki jak i w innych przypadkach blokowania kont, nie wiadomo co konkretnie nie spodobało się moderatorom. 

– Trzeba podkreślić, że Facebook był bardzo istotnym elementem działalności SIN. Jest ona skierowana do grupy ludzi młodych, którzy niekoniecznie korzystają z tradycyjnych środków masowego przekazu, za to są bardzo aktywni w mediach społecznościowych. Są też badania pokazujące, że takie portale są skutecznym kanałem dotarcia z wiedzą na temat zdrowia publicznego do ludzi młodych – wyjaśnia Dorota Głowacka prawniczka fundacji Panoptykon. Rozmówczyni Kuby Strzyczkowskiego podkreśliła, że wolność słowa, o którą w tej sprawie walczy fundacja, nie oznacza przyzwolenia na rozpowszechnianie treści nielegalnych. 

Facebook 1200 shutterstock.jpg
Czy media społecznościowe czeka rewolucja?

Jak mówił Jakub Turowski, odpowiedzialny za politykę publiczną Facebooka w Polsce i w krajach bałtyckich, portal ten jest miejscem pozwalającym użytkownikom dzielić się tym, co dla nich ważne. – Z tej perspektywy dajemy ludziom głos. Wolność słowa, w tym rozumieniu, jest absolutnie kluczowym elementem w naszej działalności. Równoległe zapewnienie bezpieczeństwa naszym użytkownikom jest tak samo ważne. Znalezienie równowagi jest nie lada wyzwaniem – dodaje gość audycji "Za, a nawet przeciw", jednocześnie zwracając uwagę, że od 2018 roku istnieją w Facebooku dwie ścieżki odwoławcze . 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Dorota Głowacka (prawniczka, fundacja Panoptykon), Łukasz Dec (serwis telko.in), Cyprian Gutkowski (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Jakub Turowski (odpowiedzialny za politykę publiczną Facebooka w Polsce i w krajach bałtyckich), Przemysław Pająk (redaktor naczelny portalu Spider's Web), Konstanty Młynarczyk (serwis informacyjny Chip)
Data emisji: 7.05.2019 
Godzina emisji: 12.07

gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Facebook cenzuruje informacje? To biznes, a nie dbałość o użytkowników

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 14:25
Użytkownicy największej globalnej sieci społecznościowej zgłaszali ostatnio informacje o blokadach i kasowaniu kont i profili o charakterze patriotycznym, prawicowym i katolickim. Facebook odpowiada: "to błąd systemu". Jak rzeczywiście działa mechanizm blokad giganta?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook, Twitter i Google wiedzą o rosyjskiej propagandzie w kampaniach reklamowych

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 08:30
Kierownictwo internetowych gigantów, takich jak Facebook, Twitter i Google, zdaje sobie sprawę, że płatne kampanie reklamowe na tych portalach są wykorzystywane propagandowo przez Rosjan. Takie deklaracje reprezentanci tych firm złożyli przed amerykańskim Kongresem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy inwigilacja i gromadzenie danych mi przeszkadza?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 13:00
Podczas przesłuchania w Kongresie na pytanie: "Czy można z Facebooka na zawsze usunąć dane?" Mark Zuckerberg odpowiedział: "Nie ma takiej możliwości".
rozwiń zwiń