X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polska powinna stopniowo rezygnować z węgla?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:30
Robert Biedroń ogłosił plan zamknięcia wszystkich kopalń węgla do 2035 roku. Eksperci uważają, że takie pomysły wyborcze są oderwane od realiów ekonomicznych i pytają: "skąd weźmiemy prąd?".
Audio
  • Czy Polska powinna stopniowo rezygnować z węgla? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Do Polski napływa w dużych ilościach węgiel z importu.
Do Polski napływa w dużych ilościach węgiel z importu.Foto: shutterstock.com/1968

Grzegorz Schetyna zapowiada: "Dzięki wsparciu Unii zwalczymy smog i zlikwidujemy węgiel jako paliwo do domów i mieszkań w ciągu najbliższej dekady". Jak powszechnie wiadomo, węgiel nie jest zdrową kopaliną i wszyscy chcemy ograniczać jego spalanie. No i problemem jest dotowanie górnictwa. Pytanie tylko, czy możemy sobie na to pozwolić…

Czy Polska już teraz powinna stopniowo rezygnować z węgla? – Na pewno jest to możliwe, ale pozostaje pytanie – czy racjonalne. 30 lat temu w Polsce był 74 kopalnie, a obecnie jest 14. I jedynym efektem jest to, że zastąpiliśmy węgiel śląski węglem rosyjskim – mówił w audycji inż. Jerzy Markowski, były wiceminister przemysłu, handlu oraz gospodarki.

Zdaniem Bartłomieja Derskiego z portalu WysokieNapiecie.pl wydobycie węgla w Polsce zakończy się w ciągu najbliższych 30 lat. – To ze względu na wyczerpywanie się zasobów. Trzeba pamiętać, że Europa jako pierwsza rozpoczęła rewolucję przemysłową, tutaj wydobywaliśmy najpłycej leżące zasoby węgla i po prostu już ich nie mamy – powiedział gość Kuby Strzyczkowskiego.  

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Jerzy Markowski (inżynier, górnik, były wiceminister przemysłu, handlu oraz gospodarki), Andrzej Szczęśniak (ekspert ds. energetyki), Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Bartłomiej Derski (portal wysokienapiecie.pl), Radosław Gawlik (Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia Zieloni)
Data emisji: 8.05.2019 
Godzina emisji: 12.07

abi/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy realizacja porozumienia klimatycznego w Europie ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 14:00
Prezydent Donald Trump ogłosił, że Ameryka wycofuje się z porozumienia klimatycznego z Paryża. Co przemawia za, a co przeciw takiej decyzji? Co to oznacza dla Polski i Europy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polska powinna pozostać przy węglu?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 13:00
Według raportu przygotowanego przez think-tank WiseEuropa do górnictwa i energetyki węglowej w latach 1990-2016 dopłaciliśmy prawie 230 miliardów złotych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można skutecznie walczyć ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 13:00
W miniony poniedziałek wiele miast w Polsce było w czołówce miejsc o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na świecie!
rozwiń zwiń