X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy klimat dla małych i średnich przedsiębiorców poprawia się?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:58
Minął rok od kiedy na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców został powołany Adam Abramowicz. Jak to zwykle bywa, jedni chwalą rzecznika, inni po roku pracy czują niedosyt.
Audio
  • Czy poprawiają się warunki dla małych i średnich przedsiębiorstw? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/nd3000

Jeszcze inni krytykują za zgłaszanie pomysłów, których rząd nie zrealizuje, np. ten dotyczący dobrowolności płacenia składek do ZUS. Jest okazja, by podpowiedzieć, czym rzecznik powinien zająć się w następnym roku działalności…

– Wczoraj dowiedzieliśmy się, że stawka ZUS wzrośnie od przyszłego roku. Zamiast włączyć się ze mną do walki o to, żeby zmienić ten chory, patologiczny i szkodliwy dla gospodarki system, szef związku, który mieni się obrońcą małych i średnich przedsiębiorstw, krytykuje mnie za próbę realizacji projektu dobrowolnego ZUSu. Jeśli nie będzie próby, nie będzie i realizacji tego projektu.  Da się to zrobić. Musimy tylko stworzyć jeden wielki front walki o zmianę tego systemu – mówi Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

– Przedsiębiorcy boją się niepewności podatków, niejasnych przepisów. Tych niejasności nie rozstrzyga się często na rzecz przedsiębiorcy. W praktyce trzeba się odwoływać do sądu, a i tam różnie bywa. Przepisy tworzą posłowie, Sejm. Są one tworzone tez często w ministerstwach, które działają w interesie państwa. W procesie tworzenia prawa nie uwzględnia się często głosu przedsiębiorców. Politycy pozostają głusi na te argumenty – Radosław Płonka, ekspert BCC.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz publicystów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
GościeAdam Abramowicz (rzecznik małych i średnich przedsiębiorców), Radosław Płonka (adwokat, ekspert BCC), Katarzyna Duczkowska-Małysz (ekonomistka, profesor, wykładowca akademicki, wiceminister rolnictwa), Elżbieta Mączyńska (ekonomistka, profesor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Prezydium Komitetu Prognoz "Polska 2000 Plus"), Janusz Grobicki (ekspert Centrum im. Adama Smitha, zastępca Redaktora Naczelnego Miesięcznika "Bank"), Cezary Kaźmierczak (publicysta, wydawca i przedsiębiorca, działacz opozycji w okresie PRL, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców)
Data emisji27.06.2019
Godzina emisji12.07

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy państwo należycie wspiera klasę średnią?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:00
Pakiet ulg podatkowych, takich jak zwiększenie kosztu uzyskania przychodu i ulgi podatkowe dla aktywnych zawodowo. To propozycje, o których rozmawia rząd, przygotowując nowe propozycje społeczne w nowym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wiem, za co przeżyję na emeryturze?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:00
Jak wynika z danych ZUS, osoby, które zmarły w 2017 roku, pobierały emerytury przeciętnie przez 18 lat i 11 miesięcy.
rozwiń zwiń