X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 13:00
Coraz więcej osób prywatnych decyduje się na bankructwo, traktując je jako sposób na pozbycie się długów i szansę na nowe życie bez nich.
Audio
  • Czy warto ogłosić upadłość konsumencką? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pormezz

W pierwszym półroczu tego roku sądy ogłosiły 3,7 tysiąca upadłości konsumenckich – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

– Ogłoszenie upadłości nie oznacza zwolnienia ze spłaty długów – podkreśla Andrzej Kulik, rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów – Ta spłata długów następuje, aczkolwiek nie całkowicie, bo sąd umarza ich część. Biorąc pod uwagę, że upadłość konsumencką można ogłosić tylko wtedy, kiedy wartość majątku jest nie niższa niż wartość zobowiązań, to jest rozwiązanie, które wierzycielowi powinno pozwolić na zaspokojenie, chociaż części roszczeń, a dłużnikowi na stanięcie na nogi i rozpoczęcie życia na nowo. Natomiast gdyby skala tego ulegałby zwiększeniu, to nie byłoby dobre zjawisko – ocenia gość "Za, a nawet przeciw".

– Ludzie wielokrotnie, zresztą nie z własnej winy, popadają w tzw. spiralę długów. W którymś momencie życie i matematyka mówią "stop", a oni zostają z długiem. Windykacja i komornik zabierają tyle, ile pozwala im ustawa, niemniej nie ma z tego wyjścia, ponieważ pieniądze zabierane pożyczkobiorcy nie pozwalają nawet na obsługę odsetek, więc ten kapitał permanentnie rośnie. Są osoby nękane przez windykatorów, które popadają w depresję, załamują się. Kiedy przychodzą do mnie, mówię im, że jedynym wyjściem jest złożenie wniosku o upadłość konsumencką osoby fizycznej – mówi Roman Sklepowicz ze Stowarzyszenia Pokrzywdzonych przez System Bankowy i Prawny.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Radosław Cieciórski (Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami), prof. Janusz Czapiński (psycholog społeczny), Konrad Forysiak (kancelaria Zimmerman i Wspólnicy), Andrzej Kulik (rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów), Andrzej Roter (prezes Zarządu w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych), Roman Sklepowicz (Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez System Bankowy i Prawny)
Data emisji12.09.2019
Godzina emisji12.08

kr/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy rynek pożyczek należy uregulować?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 13:10
Zdaniem Ministerstwa Finansów firmy pożyczkowe, udzielające tzw. chwilówek, działają bez ograniczeń. Zła sytuacja finansowa pożyczkobiorców często nie jest przeszkodą do udzielenia pożyczki, a realne roczne oprocentowanie bywa kosmiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrowolna składka ZUS dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:00
Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz przedstawił projekt ustawy zakładającej dobrowolność płacenia składek ZUS przez przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przyszłość dla prowadzących działalność jawi się optymistycznie?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 13:00
Jak wynika z badań Instytutu IBRIS, koszty pracy i wysokie podatki to najważniejsze przeszkody w prowadzeniu firmy.
rozwiń zwiń