X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zakazać smakowych e-papierosów?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 13:13
Główny Inspektor Sanitarny w tym tygodniu wyśle do szkół list w sprawie e-papierosów. Chodzi o uprzedzenie rodziców przed skutkami, jakie dla zdrowia dzieci mogą mieć te urządzenia.
Audio
  • Co dalej z e-papierosami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/LezinAV

Na polski rynek wkraczają nowe firmy produkujące e-papierosy, oferujące e-liquidy – np. truskawkowe czy o smaku gumy balonowej. Twierdzą, że to oferta dla dorosłych…

– Nikotyna jest silnym środkiem uzależniającym i tego nikt nie kwestionuje. To jest nowa moda – mówi prof. Konrad Raczkowski, ekonomista i członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. – Dla młodych osób jest to swego rodzaju afrodyzjak. To coś nowego. Kiedyś mieliśmy dopalacze, a teraz mamy takie nowinki jak smak gumy balonowej w elektronicznym papierosie – dodaje. 

– Nasz list do rodziców to bardziej krótkie kompendium wiedzy. Będzie tam informacja co to są e-papierosy. Do tego przegląd najnowszej wiedzy medycznej na ten temat. Znajdą się tam też rady, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o uzależnianiach – wyjaśnia Jan Bondar, rzeczik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: prof. Konrad Raczkowski (ekonomista, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP), Jan Bondar (rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego), dr Łukasz Balwicki (Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej, Gdański Uniwersytet Medyczny), Elżbieta Piotrowska-Gromniak (stowarzyszenie Rodzice Szkole), Magdalena Patryniak (Stowarzyszenie Manko), Alina Kozińska-Bałdyga (Federacja Inicjatyw Oświatowych)
Data emisji: 17.09.2019
Godzina emisji12.10

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy zdecydowałbym się na edukację domową?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:00
Domowe nauczanie w Polsce jest możliwe od 1991 roku. Prawo oświatowe pozwala na uczenie dziecka w domu, za zgodą dyrektora szkoły, do której zapisane jest dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy upadłość konsumencka to dobre rozwiązanie?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 13:00
Coraz więcej osób prywatnych decyduje się na bankructwo, traktując je jako sposób na pozbycie się długów i szansę na nowe życie bez nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy już wiem, że mam alergię?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 13:00
Alergia to coraz powszechniejszy problem. Uczulone są dzieci, uczulają się dorośli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto wprowadzić podatek cukrowy?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 13:00
Polacy tyją na potęgę, a cukrzyca zbiera żniwo. Przesłodzona żywność – cukier obecny jest niemal we wszystkim – nie sprzyja zdrowiu rodaków.
rozwiń zwiń