Czy zmiana Kodeksu karnego ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 13:13
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji kodeksu karnego. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji "Pro-Prawo do Życia".
Audio
  • Czy warto zmienić Kodeks karny? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/FabrikaSimf

Karze pozbawienia wolności nawet do dwóch lat będzie podlegał ten, kto publicznie propaguje podejmowanie przez dzieci obcowania płciowego. Jeśli propaguje takie zachowanie "za pomocą środków masowego komunikowania", ma podlegać karze do lat trzech. Za propagowanie uznano na przykład zajęcia dotyczące antykoncepcji, homofobii czy też zagrożeń niesionych przez HIV.

– Ta walka z homofobią polega na walce z propagowaniu zachowań homoseksualnych i innych dewiacji. Mamy do czynienia z seksualizacją i pornografizacją kultury. Temu trzeba się przeciwstawiać. Zajęcia dotyczące homofobii to nieporozumienie – mówi Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik projektu z Fundacji "Pro-Prawo do Życia". 

– Za każdym razem, kiedy rodzic posyła swoje dziecko na dodatkowe zajęcia, musi na to wyrazić zgodę. Jeśli dyrekcja lub sekretariat takiej zgody nie ma, jest to równoznaczne z tym, że dziecko na te lekcje nie idzie – podkreśla edukatorka seksualna Anna Michalska.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Mariusz Dzierżawski (Fundacja "Pro-Prawo do Życia"), dr Anita Kucharska-Dziedzic (stowarzyszenie BABA), Alina Kozińska (Federacja Inicjatyw Oświatowych), Anna Michalska (edukatorka seksualna), Wojciech Starzyński (Fundacja "Rodzice Szkole"), Piotr Kładoczny (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Data emisji: 17.10.2019
Godzina emisji12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:00
Po podliczeniu głosów z blisko 99,49% obwodowych komisji wyborczych wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,24 %, SLD – 12,52 %, PSL - 8,58%, a Konfederacja – 6,79 %. Czy takie wyniki zaskakują?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ogłoszona piątka powinna być priorytetem nowego rządu?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:00
Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, w ciągu trzech miesięcy rządów PiS zostaną przygotowane albo nawet uchwalone ustawy dotyczące pięciu spraw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Lewica odegra istotną rolę w parlamencie?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:13
Po latach nieobecności wraca do Sejmu lewicowa partia. Trzeci wynik w wyborach zwiększył apetyty działaczy, którzy twierdzą, że za cztery lata to właśnie Lewica będzie głównym rywalem Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń