X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w szkołach jest miejsce na Tęczowy Piątek?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:00
Jak co roku, Kampania Przeciw Homofobii zaprasza szkoły do udziału w akcji Tęczowy Piątek.
Audio
  • Czy szkoły powinny obchodzić Tęczowy Piątek? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Andrzej Rostek

Można wywiesić tęczowe flagi, można – jak zachęcają organizatorzy – zorganizować dyskusję o problemach mniejszości seksualnej. Nie brak głosów, że oto "tęczowa zaraza chce wrócić do szkół" i że trzeba chronić dzieci przed "tęczową ekspansją" i wulgarną edukacją seksualną.

– Tęczowy Piątek jest ważny dlatego, że chodzi w nim o okazanie wsparcia dla młodzieży, która na co dzień w szkole jest nękana i nie znajduje tego wsparcia ani wśród nauczycieli ani wśród swoich rówieśników. Formuła Tęczowego Piątku zakłada, że jest to święto, w którym udział może wziąć każda szkoła, każdy uczeń, każdy dyrektor. Jeżeli jest to święto, to forma takiej działalności jest wyłącznie decyzją danej społeczności. To mogą być najprostsze rzeczy – wyrażenie solidarności z uczniami LGBT poprzez przypięcie sobie tęczowej przypinki, założenie tęczowych skarpetek, zrobienie gazetki szkolnej. Nauczyciele, jeżeli chcą, mogą włączyć do zajęć treści o tematyce antydyskryminacyjnej. To jest zgodne z prawem oświatowym – wyjaśnia Karolina Gierdal, adwokat i członkini grupy prawnej Kampania Przeciw Homofobii.

– Tęczowy Piątek to akcja, która ma charakter bardzo wyraźnie ideologiczny, która kwestionuje podstawy polskiego prawa rodzinnego zapisanego w naszej konstytucji. Jej organizatorzy twierdzą, że lekcje wiedzy o społeczeństwie, które odwołują się do polskiej konstytucji, szacunku dla drugiego człowieka i uszanowania dla jego godności, nie spełniają swojej funkcji. Wystarczy przejrzeć materiały ze strony internetowej organizatorów Tęczowego Piątku, żeby zobaczyć, że mamy tam do czynienia przede wszystkim z ideologią, którą najłatwiej jest promować, odwołując się do powszechnie akceptowanych haseł – twierdzi Tymoteusz Zych, wiceprezes zarządu Instytutu na rzecz Kultury prawnej Ordo Iuris.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Karolina Gierdal (adwokat, Kampania Przeciw Homofobii), Iga Kaźmierczak (Fundacja Przestrzeń Dla Edukacji), Alina Kozińska-Bałdyga (Federacja Inicjatyw Oświatowych), Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika), dr Tymoteusz Zych (wiceprezes zarządu Instytutu na rzecz Kultury prawnej Ordo Iuris)
Data emisji: 23.10.2019
Godzina emisji12.07

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy tęczowa aureola Matki Boskiej oburza mnie?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 13:30
Policja zatrzymała podejrzaną w sprawie dotyczącej kolportowania w Płocku plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdecydowałbym się na edukację domową?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:00
Domowe nauczanie w Polsce jest możliwe od 1991 roku. Prawo oświatowe pozwala na uczenie dziecka w domu, za zgodą dyrektora szkoły, do której zapisane jest dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zmiana Kodeksu karnego ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 13:13
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji kodeksu karnego. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji "Pro-Prawo do Życia".
rozwiń zwiń