X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w urzędach skarbowych spotykam się z życzliwością i profesjonalizmem?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 13:00
Jedna trzecia polskich podatników jest niezadowolona z pracy i działania organów podatkowych.
Audio
  • Czy Polacy są zadowoleni z obsługi urzędów skarbowych? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/LEDOMSTOCK

Narzekamy przede wszystkim na długie terminy rozstrzygnięcia spraw, na zbyt częste i przewlekłe kontrole, na brak wiedzy pracowników "skarbówki" i brak odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Tymczasem minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział: "Chcę, żebyśmy traktowali podatników jako naszych partnerów i klientów".

Czy w urzędach skarbowych spotykam się z życzliwością i profesjonalizmem?

– Krajowa administracja skarbowa dokłada wszelkich starań, aby poziom zadowolenia klientów był jak najwyższy. W tym celu  rokrocznie przeprowadzamy badania w lokalach obsługi urzędów skarbowych. W tym roku otrzymaliśmy 14 tys. ankiet, w których badamy poziom satysfakcji podatników, którzy nas odwiedzają. Z tych ankiet wynika, że mamy aż 96,33 proc. zadowolonych podatników – mówi dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów Dariusz Aniećko.

– Ludzie są różni i urzędnicy także. Musimy pamiętać o przepisach, które w ostatnich latach zmieniają się bardzo często. Jeżeli są nowe przepisy, to nie ma do nich praktyki, bo jeszcze nie zdążono wydać ich interpretacji ani sądy nie zdążyły pochylić się na ewentualnymi sporami. W tej sytuacji łatwo o rozdźwięk pomiędzy podejściem urzędnika a podejściem przedsiębiorcy. Realia są trudne dla obydwu stron – ocenia Michał Borowski, ekspert podatkowy w Business Centre Club.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze. 

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Dariusz Aniećko (dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów), Michał Borowski (ekspert podatkowy, Business Centre Club), Wojciech Federczyk (dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej), dr Konrad Maj (socjolog, Uniwersytet SWPS), Jolanta Warpas (naczelnik Urzędu Skarbowego w Otwocku)
Data emisji: 12.12.2019
Godzina emisji12.08

kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Zakaz palenia węglem?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:00
Przed nami sezon grzewczy i zapewne wielokrotnie usłyszymy o smogu w miastach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy po podwyżkach zrezygnuję z używek?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 13:13
W ubiegłym roku amatorzy alkoholu wpłacili do budżetu w formie podatku akcyzowego 20 miliardów złotych. Palacze wsparli budżet kwotą na poziomie niemalże 12 milionów. Niemało, a ma być więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy państwo bywa opresyjne wobec przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:00
A miało być tak pięknie. Niestety, zbiór zasad określanych mianem Konstytucji dla biznesu nie działa. Nie działa od początku istnienia, czyli od półtora roku. 
rozwiń zwiń