"Arłukowicz poza PR-em nie ma nic"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 14:10
– Byłem radykalnym przeciwnikiem minister zdrowia Ewy Kopacz. Nie zgadzam się z nią fundamentalnie, dużo napsuła, ale przynajmniej miała jakąś wizję – mówi Bolesław Piecha, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia i poseł PiS.
Audio
Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia
Bartosz Arłukowicz, minister zdrowiaFoto: Wikipedia/CC/PhilipLaTorre

Bolesław Piecha, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, uważa, że Bartosz Arłukowicz nie radzi sobie jako minister zdrowia  z jednego powodu. – Nie widzi żadnego wyjścia z bardzo trudnej sytuacji, kiedy służba zdrowia nam się rozpada – mówi rozmówca Ernesta Zozunia.  Poseł PiS  zaznacza, że nieprawidłowo określone zostały plany leczenia. – W tym roku po raz pierwszy, a ja w służbie zdrowia pracuję przez kilkadziesiąt lat, zdarzyło się że dzieci  nie zostały przyjęte do leczenia planowanego. To jest skandal. Pan minister na to specjalnie nie reaguje – stwierdza gość "Za, a nawet przeciw”.
Słuchaj innych dyskusji w cyklu "Za, a nawet przeciw" >>>
Tymczasem wiceminister Sławomir Neumann ocenia działalność ministerstwa zdrowia przez ostatni  rok na 4-. – Powoli ochrona zdrowia zmienia się na lepsze. Ułatwiamy życie lekarzom, pacjentom, to wymaga pracy  – przekonuje.
Piotr Wróbel z magazynu "Rynek Zdrowia” zauważa, że Bartosz Arłukowicz unika raczej merytorycznych rozmów.  – Wydaje się, że ma doradców, PR-owców, którzy sugerują mu taki a nie inny styl wypowiedzi. Może w następnym roku pewne obietnice ministerialne przybiorą realne kształty – mówi.
W audycji wypowiadał się także Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
"Za, a nawet przeciw" słuchać można na antenie Trojki od poniedziałku do czwartku, w samo południe.

(pg)
Zapraszamy do sprawdzenia wyników sondy.

Czytaj także

"Część świadczeń pediatrycznych będzie wyżej wyceniona"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 17:34
W najbliższych dniach ma się odbyć spotkanie z dyrektorami instytutów pediatrycznych, którzy przedstawią NFZ koszty procedur i swoje propozycje dotyczące ich wyceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były dyrektor Instytutu Reumatologii ujawnia powody odwołania go ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:30
Andrzej Włodarczyk został w czwartek odwołany przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza ze stanowiska dyrektora Instytutu Reumatologii w Warszawie.
rozwiń zwiń