Trójka po trzeciej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2010 15:10
W II turze wyborów frekwencja może wynieść zaledwie 30 procent. Dlaczego coraz mniej chętnie bierzemy udział w wyborach? Czy nie wierzymy, że nasz głos może coś zmienić?
Audio

W  II turze wyborów frekwencja może wynieść zaledwie 30 procent. Dlaczego coraz mniej chętnie bierzemy udział w wyborach? Czy nie wierzymy, że nasz głos może coś zmienić?

Gośćmi Tomasza Sakiewicza byli Łukasz Warzecha z Faktu, Sławomir Jastrzębowski z Super Expressu i dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych UW.

Zobacz więcej na temat: Bartłomiej Biskup

Czytaj także

PO chce zmienić ustawę, aby poprawić frekwencję

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 19:05
PO złożyła do marszałka Sejmu projekt zmian w ustawie o wyborze prezydenta, według którego obywatele głosując w pierwszej turze, otrzymywaliby zaświadczenie umożliwiające im głosowanie w drugiej turze poza miejscem zamieszkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordy frekwencji w nadmorskich miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2010 10:29
Według wstępnych wyników PKW, jedną z najwyższych frekwencji w kraju odnotowano w Rewalu - 82 procent osób poszło tam do lokali wyborczych. Inne nadmorskie miejscowości także wypadły bardzo dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vademecum wyborcy – gdzie, kiedy i jak głosować

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2010 15:57
30,6 mln Polaków w kraju i za granicą ma prawo głosu w wyborach prezydenckich. Państwowa Komisja Wyborcza przewiduje, że oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich ogłosi w poniedziałek po południu.
rozwiń zwiń