Jakie społeczeństwo, tacy celebryci?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 17:55
- My nawet nie wiemy, jak wiele polskości wkładamy w naszych celebrytów - mówi w audycji "Świat zwariował" prof. Wiesław Godzic, kulturoznawca z SWPS.
Audio
  • Gabriela Darmetko rozmawia z Karoliną Korwin-Piotrowską i prof. Wiesławem Godzicem na temat współczesnych celebrytów (Świat zwariował/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/cc/dantetg

- Dawniej byli bohaterowie, którzy coś zrobili i za to ich szanowaliśmy. Potem powstały gwiazdy filmowe, bardzo odległe postaci. A wraz z nadejściem telewizji na ekranach pojawili się "ludzie z naszego podwórka" - tłumaczy prof. Godzic. Co nazwiska najbardziej znanych polskich celebrytów mówią o całym naszym społeczeństwie?

W audycji mówimy również o tym, jak konsument może walczyć o swoje prawa w mediach społecznościowych oraz o nowej aplikacji ułatwiające znalezienie kompanów do wspólnego uprawiania sportu.

***

Tytuł audycji: Świat zwariował

Prowadziła: Gabriela Darmetko

Goście: prof. Wiesław Godzic (kulturoznawca z SWPS), Karolina Korwin-Piotrowska, Artur Roguski (specjalista ds. mediów elektronicznych), Katarzyna Bajer (współtwórczyni aplikacji "Gdzie gramy") pani Lena (założycielka funpage'a dot. niezgodności towarów z opisem), Małgorzata Cieloch (rzecznik UOKiK), Maciej Kubiak (prawnik)

Data emisji: 29.03.2015

Godzina emisji: 11.05

fbi/bch

Zobacz więcej na temat: Gabriela Darmetko Trójka

Czytaj także

Czy transhumanizm nas odczłowieczy?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 15:52
Transumanizm to ideologia postulująca użycie nauki i techniki do przezwyciężenia ludzkich ograniczeń i do poprawy jakości życia. Czy wszczepienie sobie słuchawek do uszu, albo kamery do oka może być groźnym odebraniem indywidualizmu i wolnej woli?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy potrafią się z siebie śmiać?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 20:41
- W internecie najbardziej widać naszą chęć odreagowania kompleksów - mówi profesor Wojciech Burszta, antropolog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gotowi na powrót Jacksona i Presleya?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 16:00
To już nie pieśń przyszłości, a rzeczywistość - ikony świata muzyki czy filmu wracają na scenę. Niezależnie od tego, czy legendom spodobałby się taki scenariusz czy nie, dzięki nowym technologiom świat przywraca ich do życia.
rozwiń zwiń