Młodzi dorośli wolą mieszkać z rodzicami

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 17:25
Według danych Eurostatu 45 proc. osób w wieku między 25 a 34 lata wciąż mieszka z rodzicami. 9 lat temu takich ludzi było 9 proc. mniej.
Audio
  • Co się stało, że młodzi ludzie, którzy skończyli studia, pracują i już dawno nie są nastolatkami nie chcą wyprowadzać się na swoje? (Świat zwariował/Trójka)
Coraz więcej młodych dorosłych woli mieszkać z rodzicami
Coraz więcej młodych dorosłych woli mieszkać z rodzicamiFoto: Glow Images/East News

- Mam 28 lat i wciąż mieszkam z rodzicami. Mam duży dom, nie widzę potrzeby wyprowadzki, skoro zawsze tu ktoś jest, jest pełna lodówka. Rodzice pozwolili mi na mieszkanie z moim partnerem i nie jest to dla nich problem - opowiada Natalia.

Co się stało, że młodzi ludzie, którzy skończyli studia, pracują i już dawno nie są nastolatkami nie chcą wyprowadzać się na swoje?

W audycji rozmawiamy także o tym, jakie zawody będziemy wykonywać w przyszłości i niecodziennym hobby Carlosa 92, który czatuje z aparatem fotograficznym na warszawskim Placu Trzech Krzyży.

***

Tytuł audycji: Świat zwariował
Prowadzi: Gabriela Darmetko
Goście: Monika Nowicka (socjolog z Collegium Civitas), Katarzyna Klimko- Damska (psycholog), Tomasz Popielarczyk (AntyWeb.pl),
Data emisji: 10.05.2015
Godzina emisji: 11.05

mp/ag

Czytaj także

Biznes z przyjacielem. Dobry czy zły pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 14:44
Znamy się jak łyse konie, wszystko o sobie wiemy i, co więcej, mamy wspólny, wspaniały pomysł na biznes. Coś takiego nie może się nie udać. A jednak…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samookaleczanie - częsty problem wśród młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 14:23
Wydawać by się mogło, że nikt świadomie nie rani swojego ciała. Jednak są osoby, które przeżywają tak poważne problemy psychiczne, że ból fizyczny przynosi im ulgę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakość, cena i marzenia. Jak być konsumentem, który nie przepłaca?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 13:37
Cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Jak można się dowiedzieć, czy za dany produkt warto zapłacić kwotę podaną na metce?
rozwiń zwiń