X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poczuj własne ja i powiedz, czego chcesz

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 10:20
Większość z nas żyje z zegarkiem w ręku. Z perfekcyjnym planem na najbliższe pół roku. W tym pędzie nic nie jest w stanie nas zatrzymać. Czy aby na pewno nie można żyć inaczej, zgodnie z wewnętrznym rytmem? - Świat stwarza nam mnóstwo możliwości, tylko trzeba wybrać z talerza to, na co mamy ochotę - mówi psycholog Ewa Klepacka-Gryz.
Audio
  • "Poczuj własne ja i powiedz czego chcesz" (Dobronocka/Trójka)
Ważne jest określenie, czego naprawdę chcemy - przekonuje psycholog Ewa Klepacka-Gryz
Ważne jest określenie, czego naprawdę chcemy - przekonuje psycholog Ewa Klepacka-GryzFoto: Glow Images/East News

Każdy zna swój wewnętrzny rytm, a na zewnątrz świat jest pełen powinności, reguł, zakazów i nakazów. Dlatego bardzo ważne jest określenie, czego naprawdę chcemy - przekonuje psycholog Ewa Klepacka-Gryz. - Świat stwarza nam mnóstwo możliwości, tylko trzeba wybrać z talerza to, na co mamy ochotę. (…) Można na przykład z hobby zrobić pracę. Najpierw warto wykonywać ją za darmo, a później uczynić z tego zawód - dodaje.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Fizjoterapeuta Jacek Sobol zwraca uwagę, że wiele osób ze względu na "odcięcie głowy od ciała, oddzielnie serca i duszy", jest na rozdrożu i nie potrafi wybrać właściwej dla siebie drogi. - Osoba, która ma problem z połączeniem głowy i ciała jest zamrożona przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji - przekonuje.

Rozmówca Grażyny Dobroń mówił o potrzebnie znalezienia i poczucia własnego "ja”. Według niego wiele osób nie potrafi uzmysłowić sobie, że są takie rzeczy, które pozwalają nam otworzyć się na zupełnie nowe rzeczy. - My się tego boimy. Strach zostawia piętno w naszym ciele. To są napięcia uzewnętrzniające się w oddychaniu, grymasie twarzy czy pracy ciała. Wiadomo, że napięta tkanka jest niedokrwiona, a jeśli jest niedokrwiona, to mamy do czynienia ze śmiercią ciała połączoną ze śmiercią duszy - podkreśla.

Zapraszam do słuchania "Dobronocki" w nocy z niedzieli na poniedziałek, między północą a godziną 2.00.

(to/mk)

Zobacz więcej na temat: psychologia zdrowie

Czytaj także

Rolfing - przywróć równowagę w swoim ciele

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 12:58
Ta metoda poprawia wygląd naszej sylwetki, podwyższa koordynację ruchową, zwiększa witalność, odpręża. Wspiera także nasz wzrost i rozwój na poziomie mentalnym i duchowym. Czym jest Rolfing?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myśleć czy nie myśleć, czyli jak skutecznie walczyć ze stresem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 19:00
- Im więcej wiemy, im lepiej umiemy zdefiniować przyczyny, im lepiej rozumiemy w jaki sposób mamy postępować, żeby leczyć chorobę tym mniejszy odczuwamy stres - mówi doktor Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń