X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Depresja to jak utrata możliwości widzenia kolorów"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 09:00
- Byłem arogantem i ignorantem. Wydawało mi się, że jestem silny, że ze wszystkim poradzę sobie sam. Uważałem, że wizyty u psychologa są dla słabych ludzi - mówił w "Dobronocce" pan Jakub, który pokonał depresję.
Audio
  • "Depresja to jak utrata możliwości widzenia kolorów" (Dobronocka/Trójka)
Depresja to jak utrata możliwości widzenia kolorów
Foto: Glow Images/East News

Pan Jakub zachorował na depresję ze stanami lękowymi 10 lat temu. Wszystko zaczęło się od ataku paniki w tramwaju. - Ten strach, którego nie potrafiłem nawet opisać, trwał przez kilka dni, nie mogłem się od niego uwolnić - wspominał początki choroby. Dzięki terapii i lekom pokonał depresję.

Po wygranej walce z chorobą napisał esej "Rozpatrz rozpacz, czyli deprecjonowanie depresji". Słuchaczom Trójki próbował przekazać, jak wygląda postrzeganie świata osób dotkniętych tym zaburzeniem.

- Nikt zdrowy nie jest w stanie zrozumieć, jak czuje się chory, choremu natomiast depresja narzuca negatywny sposób myślenia. To jest tak, jakby człowiek stracił możliwość widzenia kolorów. Widzi się wszystko tylko w czarnych i szarych barwach - mówił Dariuszowi Bugalskiemu .

Gość "Dobronocki" zauważył, że żyjemy w bardzo szybkich czasach, w naszym życiu jest mało stałości, stabilności. Jego zdaniem jest to jedna z przyczyn tego, że coraz więcej osób choruje na depresję.

Audycję prowadził, w zastępstwie Grażyny Dobroń, Dariusz Bugalski.

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a godziną 2.00.

(pg)

Zobacz więcej na temat: depresja psychologia zdrowie

Czytaj także

Coraz więcej Polaków ma problemy psychiczne!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 17:00
Gwałtownie rośnie liczba chorych na depresję. W radiowej Jedynce mówimy, jak dawać sobie radę w warunkach stresowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25-latek zmęczony życiem? Niestety, to możliwe...

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 18:34
Młodzi ludzie muszą dziś sprostać bardo wielu wymaganiom. - Duży poziom presji prowokuje ich do funkcjonowania na wysokich obrotach, a to bardzo groźne – mówiła w audycji "Pokolenie Y” Maja Filipiak, ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przegoń depresję!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 18:11
- Aktywność ruchowa wspiera rozwój, wypełnia czas, buduje płaszczyznę do poznania nowych ludzi - mówi dr Jadwiga Brzosko, jedna z pomysłodawczyń biegu "Przegonić depresję".
rozwiń zwiń