X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Forowicz”

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 16:06
Skoro w wyrazach „liceum”, „gimnazjum”, „muzeum” itp. cząstka „um” nie bierze udziału w tworzeniu nowych słów („licealista”, „gimnazjalista”, „muzealnik” itp.), to nazwy pochodne od wyrazu „forum” też tego „um” nie zawierają.
Audio

Jedyną więc poprawną nazwą uczestnika forum dyskusyjnego jest FOROWICZ, a często spotykany wyraz „forumowicz” jest błędny. Przymiotnikiem od „forum” jest „forowy” (a nie: „forumowy”).

 

Audycji "Co w mowie piszczy?" można słuchać na antenie Trójki codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 10.10. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Wędrowanie końcówek czasowników

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2010 10:10
„Kiedy dostaliście owoce?” czy „Kiedyście dostali owoce?”, „Czy same pisałyście ten list?” czy „Czyście same pisały ten list?”, „Dawno się nie widziałyście” czy „Dawnoście się nie widziały”, „Nie jestem pielęgniarką, żeby robić zastrzyki” czy „Nie pielęgniarkam, żeby robić zastrzyki”, „Choć to widziałem, nie mogę uwierzyć” czy „Choć-em to widział, nie mogę uwierzyć”?
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Konopi” (z „i”), ale „Indii” (z „ii”)

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2010 14:10
Dlaczego piszemy „Nie ma konopi” (z „i”), ale: „Wróciłem z Indii” (z „ii”)? Odcinek o przyczynach różnic w pisowni zakończeń niektórych rzeczowników w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Jeździć” – „jeźdź!”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 10:39
Choć większość z nas mówi „Nie jeździj tym rowerem”, to jedyną poprawną formą trybu rozkazującego jest „jeźdź”.
rozwiń zwiń