X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za długo śpimy, zbyt często się myjemy...

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 17:00
- Codzienny gorący prysznic z użyciem mydła czy innych środków myjących jest szkodliwy, bo niszczymy powłokę lipidową. Skóra staje się przesuszona, podatna na podrażnienia, szybciej się starzeje - wylicza Grażyna Dobroń.
Audio
  • Za długo śpimy, zbyt często się myjemy... (Instrukcja obsługi człowieka /Trójka)
- Jeśli chcemy mieć zdrowe zęby, lepiej je płukać między posiłkami niż szczotkować zaraz po jedzeniu - uważa Grażyna Dobroń
- Jeśli chcemy mieć zdrowe zęby, lepiej je płukać między posiłkami niż szczotkować zaraz po jedzeniu - uważa Grażyna DobrońFoto: Glow Images/East News

Jak dodaje, codziennego dokładnego mycia całego ciała potrzebuje tylko część z nas. Chodzi zwłaszcza o osoby intensywnie uprawiające sport czy pracujące fizycznie.

Zbyt częste mycie to tylko jeden z 7 grzechów głównych przeciwko naszemu zdrowiu. Nie służy nam także dieta zbyt obfita w pokarmy mleczne czy szczotkowanie zębów tuż po posiłku.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" "Dobronocki" >>>

- Źle też oddychamy. Najczęściej, kiedy dorośniemy oddychamy tylko klatką piersiową. Dużo lepsze jest oddychanie brzuchem, tak jak robią to dzieci. Tylko taki sposób oddychania pomaga nam przezwyciężyć stres czy obniżyć ciśnienie krwi - przypomina Grażyna Dobroń.

Jak mówi zbyt dużą wagę przywiązujemy także do... snu. Nie każdy z nas potrzebuje bowiem ośmiogodzinnego snu. Wielu osobom wystarczy krótszy odpoczynek w nocy i drzemki w ciągu dnia.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(gs)

Czytaj także

Swoją siłę trzeba budować dzień po dniu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 16:00
- Często żyjemy przyszłością. Dzisiejszy dzień gdzieś nam umyka. Jeden, drugi, setny, aż niepostrzeżenie mija rok. Jeżeli mówimy, że nasze życie nie ma sensu, sami się poddajemy - uważa Robert Fryczkowski, trener komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mów, słuchaj, staraj się zrozumieć

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 18:00
- Warto zrozumieć sytuację z różnych punktów widzenia. Z różnych perspektyw to samo zachowanie może być odbierane zupełnie inaczej - przypomina Tomek Jamroziak, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie ze stratą bliskich osób?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 13:43
- Dla wszystkich związanych bliską relacją strata drugiej osoby to jest coś, co wyzwala ogromne emocje. Coś z nimi trzeba zrobić. Zrozumieć, nauczyć się z nimi żyć - mówi Katarzyna Droga, naczelna miesięcznika "Sens", autorka książki "Pokolenia".
rozwiń zwiń