Czy warto dążyć do tego, by być "ideałem"?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 13:28
Zewsząd bombardują nas obrazy spełnionych ludzi sukcesu, idealnych matek, wysportowanych mężczyzn, pięknych kobiet. Czy powinniśmy robić wszystko, by im dorównać?
Audio
  • Czy warto dążyć do tego, by być "ideałem"? (Trójka/Instrukcja obsługi człowieka)
Czy warto dążyć do tego, by być ideałem?
Foto: mattosaur4/sxc.hu/cc

- Dla mnie określenie "ideał" jest terminem, który nic nie znaczy. To od nas zależy, co będziemy z tym słowem kojarzyli. Moja definicja bycia idealnym jest taka, że jesteśmy wtedy idealni, kiedy mamy zgodę na naszą nie-idealność - mówi gość audycji "Instrukcja obsługi człowieka" , psycholog Małgorzata Liszyk-Kozłowska .
Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Jak tłumaczy Liszyk-Kozłowska, o tym, czy jesteśmy idealni decydujemy sami. To my określamy moment, w którym osiągnęliśmy tyle, że nam to wystarcza. Zdajemy sobie sprawę, że weszliśmy na etap, na którym czujemy się przyjemnie, dobrze ze sobą. - Jeśli zaczniemy się porównywać do innych to ugrzęźniemy. Nie można się ścigać z całym światem - przekonuje gość Trójki.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.
(kk, gs)

Czytaj także

Umiesz żyć? To zaczynaj od nowa!

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 14:10
Na umiejętność życia składa się m.in. umiejętność ciągłego rozpoczynania od nowa. – A zmieniając siebie wpływamy także na otoczenie – mówił w Trójce psycholog Tomasz Jamroziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motywacja do życia. Co robić, by czuć się lepiej?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 13:35
Jak żyć w zgodzie ze sobą? Skąd czerpać energię do życia? Czy warto spoglądać w przeszłość? Na te i inne pytania odpowiadała w Trójce Katarzyna Skoczek, doradca biznesowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trafna ocena samego siebie to umiejętność niezwykle cenna

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 14:15
- Przyglądając się ludziom zamieszkującym ten świat, wydaje się, że u większości osób samoocena bywa często przyczyną kłopotów - mówi Aleksandra Piotrowska, psycholog.
rozwiń zwiń