Poświęćmy sobie i swoim emocjom trochę czasu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 12:54
Od dwóch tygodni walentynkowe gadżety są w każdym sklepie. W piątek każdy czeka na uśmiech, spotkanie, miłą rozmową, a może nawet truskawki maczane w czekoladzie. Osoby w starszym wieku też w okolicach walentynkowego święta składają sobie życzenia i umawiają się na ciastko i kawę.
Audio
  • Poświęćmy sobie i swoim emocjom trochę czasu (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Polacy najkrócej w Europie cieszą się emeryturą
Polacy najkrócej w Europie cieszą się emeryturąFoto: Glow Images/East News

Dagmara Krzesińska - koordynatorka programów odpowiedzialności społecznej - mówi, że każdy moment jest dobry, żeby się zatrzymać i poświęcić trochę czasu sobie, swoim emocjom i zrobić dla siebie coś miłego. - Wiek dojrzały nie jest czasem, kiedy powinniśmy o tym zapominać. Internet jest narzędziem, które bardzo ułatwia poznawanie ludzi czy wracanie do starych znajomości - dodaje gość Grażyny Dobroń.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
- Walentynki to dobry pretekst do tego, żeby zrobić coś fajnego, na przykład umówić się na tańce. Coraz więcej dojrzałych osób dostrzega, że mają chęć korzystać z czasu, który w końcu mają dla siebie. Z badań wynika, że niezależnie od wieku chcemy robić to samo, nie chcemy siedzieć w kapciach przed telewizorem, szukamy osób, które razem będą się z nami bawić - dodaje Dagmara Krzesińska.

"Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(mp)

Czytaj także

Po co nam medytacja?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 17:00
W stacjach warszawskiego metra pojawiły się billboardy przedstawiające kobietę w lotosie i napis o treści mniej więcej takiej: "Medytacja jest lepsza od antydepresantów". Medytować mogą zatem nie tylko buddyści, jogini i mnisi w klasztorach kontemplacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie z pytaniem: co ze mną jest nie tak?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 12:35
Każdy z nas zadał sobie kiedyś to pytanie. Jednak najtrudniej jest wtedy, gdy zmagamy się z nim codziennie. W którym momencie naszego życia pojawia się to pytanie? Dlaczego czasem ciągnie się za nami przez całe życie? Próbowaliśmy o tym opowiedzieć w audycji "Dobronocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery fazy rozwoju osobowości

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 13:46
Rozwijamy się przez całe życie, to proces dynamiczny. Stale dokonują się zmiany zachowań i zmiany strukturalne w psychice człowieka. Wielu badaczy próbuje to nazwać i określić po swojemu. Jedna z teorii głosi, że w życiu przechodzimy cztery fazy rozwoju osobowości.
rozwiń zwiń