Nie wstydź się depresji. Znajdź skuteczną pomoc

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 12:00
23. lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji grupa ośrodków psychoterapeutycznych z kilku miast Polski organizuje akcję psychoedukacyjną "RE:akcja w depresji".
Audio
  • Psycholog Anna Bal radzi, jak przeciwdziałać depresji (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Nie wstydź się depresji. Znajdź skuteczną pomoc
Foto: Glow Images/East News

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na zaburzenia związane z depresją cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie. Badania wskazują, że 1 na 20 osób przeżyła epizod depresyjny w ciągu ostatniego roku.
Anna Bal - psycholog i psychoterapeuta przekonuje, że o depresji można myśleć inaczej, konstruktywnie. - Nasza akcja pokazuje wiele prostych sposobów na lepsze życie, na to, żeby do tej depresji nie doprowadzić. Skupiamy się głównie na tym, żeby przedstawiać ludziom metody pracy nad sobą i nad rozwijaniem siebie – opowiadała w audycji "Instrukcja obsługi człowieka".

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
Z powodu wciąż żywych stereotypów na temat korzystania z pomocy psychoterapeuty i psychiatry wiele potrzebujących osób nie zgłasza się po pomoc i skazuje się na cierpienie w samotności. "RE:akcja w depresji" właśnie to ma zmienić.
W ramach akcji ukaże się cykl artykułów psychoedukacyjnych poświęconych depresji, prowadzone będą bezpłatne konsultacje psychoterapeutyczne oraz warsztaty związane z tematyką radzenia sobie z depresją. "RE:akcja w depresji" trwa od 23. lutego do 23. marca. Więcej informacji na stronie http://www.reakcjawdepresji.pl.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

ei

Zobacz więcej na temat: depresja psychologia Trójka
Zobacz także

Czytaj także

Jak radzić sobie ze stratą? Naucz się od kobiety, która przeżyła tsunami

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 13:34
Rankiem 26 grudnia 2004 roku Sonali Deraniyagala straciła rodziców, męża i dwóch synków w tsunami, które uderzyło w południowe wybrzeże Sri Lanki. Swoje niewiarygodne cierpienie opisała w książce "Tsunami". - A przeżywała różne fazy, od odrętwienia, przez próby samobójcze, maniakalne chęci zemsty na świecie, aż do próby otumanienia się alkoholem - mówiła w Trójce psycholog dr Joanna Heidtman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawny coach zmobilizuje do lepszej pracy nad sobą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:51
Kto może lepiej zmotywować do pokonywania własnych słabości niż osoba, która każdego dnia musi mierzyć się z ograniczeniami swojego ciała?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być lepszym? Zacznij dbać o siebie!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 13:40
- Aby dobrze wykonywać swój zawód, niezależnie od tego czym się trudnimy, warto myśleć na początku o sobie - mówi Jadwiga Kutowa, współzałożycielka działającego w Michałowicach Teatru Naszego.
rozwiń zwiń