Dzień Dobrych Uczynków. "Zróbcie coś dla innych"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 18:15
- Róbmy dobre uczynki - zachęca Wojtek Owczarz z Fundacji Ekologicznej Arka. 19 maja po raz 10 obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji w Warszawie i Bielsku-Białej fundacja Arka rozdała pół tysiąca muffinek z niespodzianką.
Audio
  • Dzień dobrych uczynków. "Zróbcie coś dla innych" (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
W jakich sytuacjach uczeń nie może otrzymać stypendium?
W jakich sytuacjach uczeń nie może otrzymać stypendium?Foto: Glow Images/East News

Każde ciastko ma w środku kartkę z pomysłem na dobry uczynek. - Ktoś wylosuje ten dobry uczynek, zje ciastko przed jego zrobieniem, ale to jest takie wewnętrzne przyrzecznie, że "biorę się do roboty” - mówił gość Grażyny Dobroń.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Wojtek Owczarz przyznał, że akcja ma znacznie większy oddźwięk w mniejszych środowiskach. - Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie wiedzieli, że nie tylko zarabia się kasę i myśli o karierze, ale można też zrobić coś dla innych. Można zbierać surowce, książki dla domów dziecka, sadzić drzewa czy robić porządki w ogródkach. Zróbcie cokolwiek byle było to bezinteresowne i dobre - apelował.

Gość Trójki powiedział, że akcja jest także inspiracją dla nauczycieli. - Gdy przeglądamy wszystkie relacje przesłane po dniu dobrych uczynków, to naprawdę mamy ogromną satysfakcję. Wiele szkół i przedszkoli organizuje takie akcje np. przez tydzień, bo uważają, że jeden dzień dobrych uczynków to za mało - powiedział.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

to/mp

Czytaj także

Gdy dajemy, rośnie nasza samoocena

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 14:41
- Człowiek, który daje, ma przekonanie, że sprawuje kontrolę nad tym, co się stanie m.in. z jego pieniędzmi. Ludzie lubią dawać na konkretne cele - mówi doktor Ewa Jarczewska Gerc, odnosząc się do możliwości przekazania 1 procenta organizacji pożytku publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Im więcej osób wokół, tym mniejsza szansa na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 15:10
Dlaczego im więcej świadków tragicznego zdarzenia, tym trudniej jest uzyskać pomoc? Tym problemem po raz pierwszy naukowcy zajęli się pół wieku temu. Po tragedii do jakiej doszło w Nowym Jorku.
rozwiń zwiń