Witaminy lekiem na depresję

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 17:00
Zimą często podupadamy na zdrowiu, co odbija się na naszej kondycji psychicznej. Dlatego warto zadbać w tym czasie o właściwy poziom witamin.
Audio
  • W okresie zimowym warto zadbać szczególnie o wysoki poziom witaminy D3 (Trójka/Instrukcja obsługi człowieka)
Odpowiednia dieta, dobór witamin i zakwaszenie organizmu może być pomocne w walce z depresją
Odpowiednia dieta, dobór witamin i zakwaszenie organizmu może być pomocne w walce z depresjąFoto: Glow Images

Jerzy Zięba podkreślił szczególnie działanie witaminy D, bo to ona powoduje, że ludzki organizm wytwarza własne białka, mające silne działania przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Ekspert zalecił też stosowanie mieszanki witamin D3, K2 i A. Z kolei witamina C, dostarczana czy to poprzez odpowiednią dietę, czy też suplementację, może pomóc nam usunąć z organizmu metale ciężkie.
Okazuje się też, że odpowiednie zakwaszenie naszego żołądka, może być środkiem w walce z... depresją. - Jeśli organizm nie ma odpowiednio przygotowanych białek, to nie wytworzy serotoniny czy dopaminy, przez co popadamy w apatię, nie chce nam się wstać z łóżka. Czasem wystarczy zestaw odpowiednich witamin - przekonywał Zięba.
***
Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadziła: Grażyna Dobroń
Gość: Jerzy Zięba
Data emisji: 15.12.2014
Godzina emisji: 11.15
(ac,iwo)

Czytaj także

Masz wysoki poziom cholesterolu? Nie obniżaj go!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 23:30
- Nie ma jednoznacznych dowodów, że miażdżyca czy zawał występują częściej u osób otyłych, z podwyższonym poziomem cholesterolu, niż u szczupłych - mówi Grażyna Dobroń w "Instrukcji obsługi człowieka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez jedzenie do zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 14:20
Człowiek jest taki, jak je, pije i wie. To moja maksyma - mówi dr Danuta Myłek, dermatolog i alergolog, która wydała właśnie książkę zatytułowaną "Od lekarza do kucharza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odkryj, że biegun nosisz w sobie": pielęgnuj go, ale nie osiadaj na nim

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 14:00
- Szukać w sobie tego, do czego nie namawia nas świat, tylko tego, co szczerze wynika z naszego wnętrza - radzi Joanna Heidtman, psycholog
rozwiń zwiń