Jakie są współczesne Polki?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 14:38
Książka "Polki" maluje portret współczesnych kobiet z wielu perspektyw - od rodziny, pracy, polityki i kościoła, po "prześwietlenie torebki", a nawet łóżka.
Audio
  • Jakie są współczesne Polki? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Książka maluje portret współczesnych Polek z wielu perspektyw - od rodziny, pracy, polityki i kościoła, po prześwietlenie kobiecej torebki, a nawet łóżka.
Książka maluje portret współczesnych Polek z wielu perspektyw - od rodziny, pracy, polityki i kościoła, po "prześwietlenie kobiecej torebki", a nawet łóżka.Foto: glowimages/Eastnews

Dzięki nowoczesnej analizie badawczej - tzw. analizie skupień - autorki "Polek", czyli Katarzyna Pawlikowska i Dominika Maison, wyłoniły siedem "grup" kobiet: Spełnione Profesjonalistki, Obywatelki Świata, Zachłanne Konsumpcjonistki, Rodzinne Panie Domu, Niespełnione Siłaczki, Rozczarowane Życiem oraz Osamotnione Konserwatystki.

Kobiety różnią się cechami demograficznymi, ale nie tylko. - Co znacznie ciekawsze, różnią się przede wszystkim wyznawanymi wartościami, światopoglądem, potrzebami, podejściem do życia, pracy czy rodziny - opowiada gość Grażyny Dobroń Katarzyna Pawlikowska.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadziła: Grażyna Dobroń
Gość: Katarzyna Pawlikowska
Data emisji: 30.12.2014
Godzina emisji: 11.15

(mat.promocyjne,mp,iwo)

Czytaj także

Jak się zachować podczas wigilii w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 12:00
Gesty, mimika, mrużenie oczu czy zaczerwienienie twarzy to ilustratory, które mówią o nas bardzo dużo. Im więcej jest w naszym zachowaniu gestów, tym bardziej jesteśmy szczerzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy związek potrzebuje bazy dobrych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 13:13
Jeśli przyjmiemy, że życie jest drogą, to powinniśmy dodać, że żadna relacja nie ustrzeże się kamieni i urwisk. Droga składa się z łatwych i trudnych odcinków, a relacja jest jak wspinaczka górska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Nowy Rok rozstańmy się z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 12:25
Raz w roku mamy dodatkowy pretekst, żeby pomyśleć o sobie. Kończą się kartki w kalendarzu i przypominamy sobie o rzeczach czy sprawach, których chętnie byśmy się pozbyli z naszego życia.
rozwiń zwiń