X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Metoda Son-Rise. Jak pomóc dziecku z autyzmem?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 15:26
Jak pracować z dzieckiem autystycznym? Czy autyzm to wyrok? I wreszcie: czy da się go pokonać? O to wszystko pytamy w audycji "Instrukcja obsługi człowieka".
Audio
  • Czy autyzm to wyrok? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Metoda Son-Rise. Jak pomóc dziecku z autyzmem?
Foto: Glow Images/East News

O pracy z dzieckiem dotkniętym autyzmem oraz o wiążących się z chorobą wyzwaniach i nadziejach mówi w Trójce Adrian Borowik z Fundacji "Być Bliżej Siebie". Gość audycji opowiada słuchaczom o metodzie zwanej Son-Rise.

Metoda powstała 40 lat temu, kiedy państwu Kaufmanom ze Stanów Zjednoczonych urodził się syn Raun. Było to dziecko autystyczne. Rodzice chłopca tak głęboko weszli w świat swego syna, że po 5 latach Raun wyszedł z autyzmu, co zostało potwierdzone w dokumentacji medycznej…

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Adrian Borowik (Fundacja "Być Bliżej Siebie")
Data emisji: 13.04.2015
Godzina emisji: 11.15

iwo/mp

Czytaj także

Zespół Aspergera to nie choroba. Z czym zatem mamy do czynienia?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 01:51
Osoby cierpiące na zespół Aspergera inaczej postrzegają rzeczywistość i w inny sposób wyciągają wnioski. Mają trochę inne priorytety i inaczej funkcjonują. Nie znaczy to, że gorzej. Oni po prostu żyją inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotność nastolatków: szokujące rezultaty eksperymentu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 14:42
8 godzinna próba samotności, czyli eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie. Grupie nastolatków zaproponowano spędzenie 8 godzin w samotności. Każda osoba miała spędzić ten czas tak, jak chce. Zostali jednak pozbawieni elektronicznych gadżetów, komórek, internetu, radia i telewizji. Wszystko wydawało się bezpieczne, jednak tak do końca nie było.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie wszyscy chorują?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 15:12
Kiedy pojawia się choroba? Dlaczego niektórych atakuje, a innych nie? Dlaczego w jednym przypadku daje się łatwo wyleczyć, a w drugim wyniszcza organizm?
rozwiń zwiń