Metoda Son-Rise. Jak pomóc dziecku z autyzmem?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 15:26
Jak pracować z dzieckiem autystycznym? Czy autyzm to wyrok? I wreszcie: czy da się go pokonać? O to wszystko pytamy w audycji "Instrukcja obsługi człowieka".
Audio
  • Czy autyzm to wyrok? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Metoda Son-Rise. Jak pomóc dziecku z autyzmem?
Foto: Glow Images/East News

O pracy z dzieckiem dotkniętym autyzmem oraz o wiążących się z chorobą wyzwaniach i nadziejach mówi w Trójce Adrian Borowik z Fundacji "Być Bliżej Siebie". Gość audycji opowiada słuchaczom o metodzie zwanej Son-Rise.

Metoda powstała 40 lat temu, kiedy państwu Kaufmanom ze Stanów Zjednoczonych urodził się syn Raun. Było to dziecko autystyczne. Rodzice chłopca tak głęboko weszli w świat swego syna, że po 5 latach Raun wyszedł z autyzmu, co zostało potwierdzone w dokumentacji medycznej…

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Adrian Borowik (Fundacja "Być Bliżej Siebie")
Data emisji: 13.04.2015
Godzina emisji: 11.15

iwo/mp

Czytaj także

Zespół Aspergera to nie choroba. Z czym zatem mamy do czynienia?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 01:51
Osoby cierpiące na zespół Aspergera inaczej postrzegają rzeczywistość i w inny sposób wyciągają wnioski. Mają trochę inne priorytety i inaczej funkcjonują. Nie znaczy to, że gorzej. Oni po prostu żyją inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotność nastolatków: szokujące rezultaty eksperymentu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 14:42
8 godzinna próba samotności, czyli eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie. Grupie nastolatków zaproponowano spędzenie 8 godzin w samotności. Każda osoba miała spędzić ten czas tak, jak chce. Zostali jednak pozbawieni elektronicznych gadżetów, komórek, internetu, radia i telewizji. Wszystko wydawało się bezpieczne, jednak tak do końca nie było.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie wszyscy chorują?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 15:12
Kiedy pojawia się choroba? Dlaczego niektórych atakuje, a innych nie? Dlaczego w jednym przypadku daje się łatwo wyleczyć, a w drugim wyniszcza organizm?
rozwiń zwiń