X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzustka, plecy, jelito grube. Uważaj na emocje

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 11:40
- Wszystko, co przeżywamy, zapisuje się w ciele. Zarówno te dobre, jak i złe emocje. W ten sposób mogą nawet powstawać choroby - przestrzegała w Trójce Grażyna Dobroń.
Audio
  • Rady na temat wpływu emocji na kondycję różnych części ciała (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Ból pleców jest coraz powszechniejszą dolegliwością wśród ludzi, którzy długie godziny spędzają na siedząco. W audycji radzimy, jak temu zapobiegać
Ból pleców jest coraz powszechniejszą dolegliwością wśród ludzi, którzy długie godziny spędzają na siedząco. W audycji radzimy, jak temu zapobiegać Foto: Glow Image/ East News

Somatoterapeutka Emilia Żurek podkreślała natomiast, że ciało wpisuje nawet te emocje, których sobie nie uświadamiamy. - Dowodem na to twierdzenie może być fakt, że ciało dziecka jest bardzo miękkie i giętkie. - Z czasem jest ono coraz bardziej sztywne, bo w różne miejsca naszego ciała wpisują się różne emocje - tłumaczyła.

Jak radzić sobie ze sztywnością karku, nadgarstków i bólem pleców? Jakie emocje zapisują się w trzustce i co może jej szkodzić? Co stoi za zaciśniętymi zębami, a jakie problemy z emocjami mają negatywny wpływ na jelito grube? O tym wszystkim można usłyszeć w audycji, w której zdradziliśmy też sposoby na uwolnienie z ciała emocji. Są i specjalne porady dla osób, które długo siedzą.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Emilia Żurek (somatoterapeutka, coach)
Data emisji: 19.04.2016
Godzina emisji: 11.16

ei/mk

Czytaj także

Jak zarządzać swoimi emocjami?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 11:52
- Jesteśmy w pajęczynie połączeń między różnymi ludźmi - przypomina somaterapeutka Emilia Żurek, gość "Instrukcji obsługi człowieka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieziemska kobieta, czyli jaka?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 18:10
- Największym marzeniem gąsienicy jest kawał zielonego liścia. Nawet nie pomyśli, że może być motylem. To samo dotyczy niektórych kobiet - mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl, która przekonuje kobiety, że są nieziemskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewlekle chorzy też chcą aktywnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:07
Organizatorzy kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" chcą zwiększyć świadomość społeczną na temat osób, które mimo chorób przewlekłych nie chcą korzystać z rent i zwolnień, ale prowadzić aktywne życie rodzinne i zawodowe.
rozwiń zwiń