Trzustka, plecy, jelito grube. Uważaj na emocje

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 11:40
- Wszystko, co przeżywamy, zapisuje się w ciele. Zarówno te dobre, jak i złe emocje. W ten sposób mogą nawet powstawać choroby - przestrzegała w Trójce Grażyna Dobroń.
Audio
  • Rady na temat wpływu emocji na kondycję różnych części ciała (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Ból pleców jest coraz powszechniejszą dolegliwością wśród ludzi, którzy długie godziny spędzają na siedząco. W audycji radzimy, jak temu zapobiegać
Ból pleców jest coraz powszechniejszą dolegliwością wśród ludzi, którzy długie godziny spędzają na siedząco. W audycji radzimy, jak temu zapobiegać Foto: Glow Image/ East News

Somatoterapeutka Emilia Żurek podkreślała natomiast, że ciało wpisuje nawet te emocje, których sobie nie uświadamiamy. - Dowodem na to twierdzenie może być fakt, że ciało dziecka jest bardzo miękkie i giętkie. - Z czasem jest ono coraz bardziej sztywne, bo w różne miejsca naszego ciała wpisują się różne emocje - tłumaczyła.

Jak radzić sobie ze sztywnością karku, nadgarstków i bólem pleców? Jakie emocje zapisują się w trzustce i co może jej szkodzić? Co stoi za zaciśniętymi zębami, a jakie problemy z emocjami mają negatywny wpływ na jelito grube? O tym wszystkim można usłyszeć w audycji, w której zdradziliśmy też sposoby na uwolnienie z ciała emocji. Są i specjalne porady dla osób, które długo siedzą.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Emilia Żurek (somatoterapeutka, coach)
Data emisji: 19.04.2016
Godzina emisji: 11.16

ei/mk

Czytaj także

Jak zarządzać swoimi emocjami?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 11:52
- Jesteśmy w pajęczynie połączeń między różnymi ludźmi - przypomina somaterapeutka Emilia Żurek, gość "Instrukcji obsługi człowieka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieziemska kobieta, czyli jaka?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 18:10
- Największym marzeniem gąsienicy jest kawał zielonego liścia. Nawet nie pomyśli, że może być motylem. To samo dotyczy niektórych kobiet - mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl, która przekonuje kobiety, że są nieziemskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewlekle chorzy też chcą aktywnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:07
Organizatorzy kampanii "Choroba? Pracuję z nią!" chcą zwiększyć świadomość społeczną na temat osób, które mimo chorób przewlekłych nie chcą korzystać z rent i zwolnień, ale prowadzić aktywne życie rodzinne i zawodowe.
rozwiń zwiń