Kiedy emocje przejmują kontrolę nad ciałem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 15:20
Stres i trauma mogą mieć pozytywne efekty. Uczą nas, jak radzić sobie z przeciwnościami i jak szukać rozwiązań w trudnych sytuacjach. Wie o tym Emilia Żurek.
Audio
  • Grażyna Dobroń i Emilia Żurek o pokonywaniu trudnych doświadczeń (Instrukcja obsługi człowieka/ Trójka)
Naukowcy udowodnili, że organizm potrafią opanować nie tylko emocje związane z naszymi przeżyciami, ale też  takie, które są efektem cudzych doświadczeń, a które my dziedziczymy
Naukowcy udowodnili, że organizm potrafią opanować nie tylko emocje związane z naszymi przeżyciami, ale też takie, które są efektem cudzych doświadczeń, a które my dziedziczymy Foto: Pixabay/BrookLorin

Przeżyła ona bardzo ciężki wypadek i potwierdza, że to doświadczenie dało jej "kopa do życia". Została psychosomaanalitykiem i teraz pomaga innym.

W Trójce Emilia Żurek opowiadał m.in. o tym, jak podnieść się po bardzo trudnym doświadczeniu. Tłumaczyła też, jak konkretnie radzić sobie ze stresem, który kumuluje się w organizmie i dlaczego jelito grube symbolizuje tzw. śmietnik emocjonalny.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 7.06.2016
Godzina emisji: 11.15

ei

Czytaj także

Jak wpływa na ludzi trauma z dzieciństwa?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 16:17
Za kilka dni będą świętować i duzi i mali. 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odbudować energię na cały tydzień?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 16:36
- Pomogą nam przyroda, zieleń, przestrzeń, inni ludzie, zachwyt, modlitwa, cisza i wzruszenie - podpowiada Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń