Żel pod prysznic lub mydło? Najlepiej raz w tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 11:57
- Żeby skóra człowieka dobrze funkcjonowała, powinna mieć kwaśny odczyn, a tymczasem my ją szorujemy, myjemy sztucznymi środkami i do tego używamy antybiotyków - mówi Grażyna Dobroń. 
Audio
  • Żel pod prysznic lub mydło? Najlepiej raz w tygodniu (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Kosmetyki działają jak lekarstwa, ich używanie zawsze ma skutki uboczne
Kosmetyki działają jak lekarstwa, ich używanie zawsze ma skutki uboczneFoto: Glow Images / East News

Skóra potrafi bardzo wiele powiedzieć o całym organizmie. Jak mówi Grażyna Dobroń, skóra pokazuje nam zarówno to, co zjadamy, jak i to, co zjada nas. Gdy na przykład skóra jest przesuszona, to warto zbadać tarczycę. 

Najkorzystniej dla naszego organizmu jest brać jeden prysznic dziennie, ale nie używając przy tym mydła ani żelu pod prysznic. Takie kosmetyki nie zaszkodzą nam, jeśli zastosujemy je raz w tygodniu. 

Jakie problemy skórne grożą osobom otyłym? Jaką bieliznę powinniśmy nosić, by skóra odpowiednio oddychała? Mówimy o tym w nagraniu audycji "Instrukcja obsługi człowieka".

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 29.03.2017
Godzina emisji: 11.15

fbi/ei

Czytaj także

Spojrzenie w oczy. Nie tak oczywiste, jak się wydaje

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 17:00
- Ja nie patrzę ludziom w oczy w swojej pracy zawodowej. Opanowuje mnie nagle trywializm tego, co robię. Zdarza się, że rzeczy, które są dla innych odkrywcze, dla mnie są trywialne. Czuję się zażenowana, że mówię oczywiste rzeczy - przyznaje szczerze psycholog Iwona Majewska-Opiełka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filozofia hygge, czyli jak cieszyć się codziennością

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 11:57
Żyją w chłodzie i ciemności, płacą wysokie podatki, a jednak co roku badania pokazują, że są w czołówce najszczęśliwszych narodów. Spróbujmy uczyć się od Duńczyków, jak być szczęśliwym.
rozwiń zwiń