Kryzys okazją do nauki i rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 17:51
- Jeżeli czujemy, że coś nas przerasta, to warto udać się do psychologa. Czasami jedno zdanie wystarczy, by nam pomóc - mówi trenerka Olga Kozierowska.
Audio
  • Jak uczyć się na podstawie kryzysowych sytuacji? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Kryzysy warto traktować jako naturalne zjawisko w naszym życiu, a co najważniejsze, wyciągać z nich wnioski na przyszłość
Kryzysy warto traktować jako naturalne zjawisko w naszym życiu, a co najważniejsze, wyciągać z nich wnioski na przyszłośćFoto: Kaspars Grinvalds/Shutterstock

W dzisiejszych czasach staramy się robić wszystko, by uniknąć kryzysów i rozczarowań, choć to właśnie z nich możemy odebrać najlepszą lekcję. Potknięcia mogą stać się naszymi przyjaciółmi, jeśli nauczymy się z nich wyciągać wnioski i radzić sobie z towarzyszącym im stresem.

- Większość kryzysów, których doświadczamy, sami zapraszamy do naszego życia, tylko tego nie widzimy i nie chcemy tego zobaczyć. Holenderski badacz szczęścia udowodnił, że ilość bliskich znajomych, z którymi możemy dzielić radość i zapomnieć o troskach pokazuje, jak dużo szczęścia możemy sami przyciągnąć - opowiada mentorka.

Jak złość i lęk zamienić w ciekawość jutra? O tym i o radzeniu sobie z trudnymi sytuacji usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Olga Kozierowska (dziennikarka biznesowa, trenerka, działaczka społeczna, mentorka)
Data emisji: 25.04.2017
Godzina emisji: 11.15

sm/ei

Czytaj także

Sposoby na stres nasz codzienny

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:09
- Każdy nierozwiązany stres emocjonalny, a nawet skłonność do zamartwiania się czy tłumione emocje, mają wpływ na kondycję nadnerczy - podkreśla Trójkowa specjalistka od zdrowego trybu życia, Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia "olewania" poprawi nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 21:28
- Magia polega na tym, by dać przestrzeń rzeczom, którymi się chcemy zajmować, bo inaczej będziemy przeciętni we wszystkim - mówi psycholog dr Barbara Zych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka przykazań silnej współczesnej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 19:00
- Kobiety mają największy problem z zaakceptowaniem swoich uczuć. Wydaje im się, że jak są smutne, to jest dramat, bo już zawsze będą smutne. To nieprawda. Jak kobieta nie pozwala sobie na smutek, to nie doświadcza też potem prawdziwej, głębokiej radości - uważa Patrycja Załug z Akademii Kobiet Sukcesu.
rozwiń zwiń