X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z nowotworem można sobie poradzić!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:00
– Coraz więcej mówimy o genetyce. Coraz więcej wiemy o tym, że styl życia ma znaczenie, że są nowotwory warunkowane dziedzicznie, ale najistotniejsze są czynniki środowiskowe – podkreśla dr Dorota Kiprian.
Audio
  • Z nowotworem można sobie poradzić! (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rido/shutterstock.com

Zanieczyszczenia, używki czy tryb życia to czynniki, które mogą mieć wpływ na mutację genów, która może prowadzić do rozwoju guza. Oczywiście, nie na wszystkie z nich możemy mieć wpływ. Niemniej warto obserwować, co się z nami dzieje i w razie potrzeby skonsultować nasz stan ze specjalistą. – Jesteśmy w stanie wyleczyć te nowotwory, jeśli sa one rozpoznane wcześnie – mówi dr Kiprian. 

Jakie mogą być, pozornie błahe, przyczyny rozwoju nowotworów? Na jakie znaki należy zwracać uwagę? Tego dowiedzieć się można z załączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: dr Dorota Kiprian (onkolog)
Data emisji: 18.09.2017
Godzina emisji: 11.15

ml/mk

Czytaj także

Jak bronić się przed czerniakiem, nie rezygnując ze słońca?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 12:14
W Polsce liczba zachorowań na czerniaka rośnie o 10 proc. w skali roku i podwaja się co dekadę. Jak chronić się przed tym nowotworem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duży brzuch to nie tylko problem estetyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 16:00
– Tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicy brzucha zwiększa poziom cholesterolu, powoduje zaburzenia lipidowe w organizmie, wpływa na wzrost ciśnienia, może powodować insulinoporność i doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2, również do chorób nowotworowych – wylicza Agnieszka Surwiłło, dietetyk z Centrum Onkologii w Warszawie. 
rozwiń zwiń