Magdalena Nowakowska. Uzależniona od aktywności

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 12:00
Ma 25 lat, waży tylko 49 kg, jest pięknie zbudowana i silna… W "Instrukcji obsługi człowieka" spotkanie z mistrzynią Europy i czwartą zawodniczką świata w karate.
Audio
  • Rozmowa Grażyny Dobroń z mistrzynią Europy w karate Magdaleną Nowakowską (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Magdalena Nowakowska na Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, World Games 2017 we Wrocławiu
Magdalena Nowakowska na Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, World Games 2017 we Wrocławiu Foto: Maciej Kulczyński/PAP

– Do podstaw w karate należy sprawność mentalna – podkreśla rozmówczyni Grażyny Dobroń. Zdecydowanie pomaga w zachowaniu zimnej krwi, gdy jest to potrzebne.

Przyda się też zdrowy rozsądek. Wydaje się bowiem, że sportowcy żyją w świecie nieustannych ograniczeń, tymczasem Magdalena Nowakowska je dużo, ale za to regularnie. Jej waga stoi w miejscu mimo tego, że obok kawy na talerzyku zawsze leży coś słodkiego. Być może sekret tkwi w aktywnym życiu, które prowadzi i  jak przyznaje  jest od niego uzależniona.

Czym pasjonuje się karateczka? Jak dba o dobry stan ducha? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Gość: Magdalena Nowakowska (mistrzyni Europy w karate)
Data emisji: 21.09.2017
Godzina emisji: 11.22

czaj/mk

Czytaj także

Duży brzuch to nie tylko problem estetyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 16:00
– Tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicy brzucha zwiększa poziom cholesterolu, powoduje zaburzenia lipidowe w organizmie, wpływa na wzrost ciśnienia, może powodować insulinoporność i doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2, również do chorób nowotworowych – wylicza Agnieszka Surwiłło, dietetyk z Centrum Onkologii w Warszawie. 
rozwiń zwiń