Kiedy wybrać się na wiosenną wycieczkę?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 12:02
Chociaż mamy już kalendarzową wiosnę, to jednak w ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszczała. Wiosenna wycieczka powinna sprawić, że naprawdę odpoczniemy od miejskiego zgiełku i będziemy mogli cieszyć się otaczającą i budzącą się do życia przyrodą. 
Audio
  • Wiosenne wycieczki i nasza współpraca z naturą (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/im_coco

wiosna wczesna free 1200.jpg
Jak poprawić samopoczucie na wiosnę?

– Na wycieczkę trzeba się wybrać, kiedy już zielone będą drzewa, krzewy, trawy. Kiedy ziemia będzie wolna od zmarzliny i zacznie wydzielać swój zapach, a rzeki i potoki będą płynęły wartko lub leniwie. Czyli gdzieś pod koniec kwietnia – tłumaczy Grażyna Dobroń. 

Czy jesteśmy w stanie poradzić sobie w lesie bez wsparcia kompasu lub elektronicznych gadżetów? Co potrafimy wyczytać ze znaków natury? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 3.04.2018
Godzina emisji: 11.17

kw/mk

Czytaj także

Dlaczego warto zdrzemnąć się w ciągu dnia?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:39
We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce kawiarenka snu. Projektantka lokalu podkreśla w rozmowie z Grażyną Dobroń, jak ważna jest drzemka w ciągu dnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poprawić samopoczucie na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 12:54
Dziś jeden z dwóch dni w roku, kiedy dzień i noc są równe i trwają po 12 godzin. Dla niektórych zmiana pory na cieplejszą może być przyczyną złego samopoczucia i sezonowego obniżenia nastroju. Naprawdę wielu z nas ogarnia wiosenna niemoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szklana Kuźnia, czyli nietypowe dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 12:38
Magda Kuźniarz pochodzi z profesorskiej rodziny. Nie chciała jednak pójść w ślady swoich rodziców i nie wybrała ścieżki nauki. Postanowiła spełnić swoje marzenie i realizować swoją największą pasję. Jej życiowy wybór to Szklana Kuźnia. 
rozwiń zwiń