X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzina, która odnalazła swoje miejsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 12:00
– Przenosiny do Maciejowca były dla nas koniecznością. Znaleźliśmy się na życiowym zakręcie – spalił się nasz dom – wspomina Marcin Piasecki, który wraz z żoną i dziećmi przeprowadził się na dolnośląską wieś. Jak teraz wygląda ich codzienność?
Audio
  • Jak wygląda życie z dala od miejskiego zgiełku? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nunek_54/Shutterstock.com

puszcza bialowieska las drzewa 1200.jpg
Czym jest kąpiel leśna?

 Rozważaliśmy pracę w korporacji, żeby móc spłacić długi. Ciągnęło nas jednak w stronę Dolnego Śląska, co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Wprowadzając się tutaj, mieliśmy prąd tylko w jednym pokoju. Nie mieliśmy bieżącej wody, toalety – opowiada gość Grażyny Dobroń.  

Jak wyjaśnia wiele rzeczy, które powstało już w ich domu, powstało dzięki ludziom, którzy do nich przyjechali. – Tak się złożyło, że mieliśmy po kolei kilku gości z rożnych stron świata, którzy w ramach programu Workaway pomagali nam w remoncie. Chyba cztery narodowości budowały płot – wspomina Marcin Piasecki. 

pap_20130721_284 duch gór pap 1200.jpg
Sztuka inspirowana polską naturą

Na czym polega program Workaway? Co trzeba zrobić, by móc odwiedzić dom rodziny Piaseckich w Maciejowcu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Marcin Piasecki (historyk sztuki, podróżnik)
Data emisji: 25.05.2018
Godzina emisji: 11.28

ml/mk/gs

Czytaj także

Zupełnie inny sposób na jesień życia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 19:00
Poznali się na plaży i oboje wspominają, że wzajemnie zwrócili na siebie uwagę z powodu wyglądu. On był przystojnym ratownikiem, a ona wyjątkowo śliczną plażowiczką. Tak zaczęła się ich wspólna droga przez życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośliny Karkonoszy i ich zbawienne właściwości

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 15:00
Pierwsi mieszkańcy Karkonoszy nazywali je "Górami Ogromnymi". Tereny te pełne są naturalnych bogactw – minerałów czy ziół, których niezwykłą moc odkryto już przed wiekami.
rozwiń zwiń