Rodzina, która odnalazła swoje miejsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 12:00
– Przenosiny do Maciejowca były dla nas koniecznością. Znaleźliśmy się na życiowym zakręcie – spalił się nasz dom – wspomina Marcin Piasecki, który wraz z żoną i dziećmi przeprowadził się na dolnośląską wieś. Jak teraz wygląda ich codzienność?
Audio
  • Jak wygląda życie z dala od miejskiego zgiełku? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nunek_54/Shutterstock.com

puszcza bialowieska las drzewa 1200.jpg
Czym jest kąpiel leśna?

 Rozważaliśmy pracę w korporacji, żeby móc spłacić długi. Ciągnęło nas jednak w stronę Dolnego Śląska, co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Wprowadzając się tutaj, mieliśmy prąd tylko w jednym pokoju. Nie mieliśmy bieżącej wody, toalety – opowiada gość Grażyny Dobroń.  

Jak wyjaśnia wiele rzeczy, które powstało już w ich domu, powstało dzięki ludziom, którzy do nich przyjechali. – Tak się złożyło, że mieliśmy po kolei kilku gości z rożnych stron świata, którzy w ramach programu Workaway pomagali nam w remoncie. Chyba cztery narodowości budowały płot – wspomina Marcin Piasecki. 

pap_20130721_284 duch gór pap 1200.jpg
Sztuka inspirowana polską naturą

Na czym polega program Workaway? Co trzeba zrobić, by móc odwiedzić dom rodziny Piaseckich w Maciejowcu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Marcin Piasecki (historyk sztuki, podróżnik)
Data emisji: 25.05.2018
Godzina emisji: 11.28

ml/mk/gs

Czytaj także

Zupełnie inny sposób na jesień życia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 19:00
Poznali się na plaży i oboje wspominają, że wzajemnie zwrócili na siebie uwagę z powodu wyglądu. On był przystojnym ratownikiem, a ona wyjątkowo śliczną plażowiczką. Tak zaczęła się ich wspólna droga przez życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośliny Karkonoszy i ich zbawienne właściwości

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 15:00
Pierwsi mieszkańcy Karkonoszy nazywali je "Górami Ogromnymi". Tereny te pełne są naturalnych bogactw – minerałów czy ziół, których niezwykłą moc odkryto już przed wiekami.
rozwiń zwiń