Dieta w walce z Hashimoto

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 11:50
– Dr Izabella Wentz to szczęśliwa, uśmiechnięta farmaceutka, która 10 lat cierpiała, zanim zdiagnozowano u niej Hashimoto. Dziś sama daje rady chorym na ten rodzaj zapalenia tarczycy. – mówi Grażyna Dobroń.
Audio
  • Czy dieta może pomóc w walce z Hashimoto? (Instrukcja Obsługi Człowieka)
Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto. Przepisy i plany żywieniowe, które pozwolą ci odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy dr Izabella Wentz
"Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto. Przepisy i plany żywieniowe, które pozwolą ci odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy" dr Izabella WentzFoto: mat. promocyjne

Autoimmunologiczna choroba tarczycy może być efektem infekcji, niedoboru składników odżywczych i jedzenia żywności wywołującej stany zapalne. Rozwiązaniem jest przekonanie naszego układu odpornościowego, że jesteśmy bezpieczni. W swojej najnowszej książce Izabella Wentz podpowiada, jak to zrobić za pomocą właściwej diety.       

"Co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto" jest przyjaznym przewodnikiem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad własnym zdrowiem. Dowiesz się z niej między innymi:

  • jak dobrać strategię odżywiania odpowiednią dla osób chorujących na hashimoto,
  • jak powinna wyglądać dieta w okresie remisji,
  • co wprowadzić do codziennych posiłków, a co wykluczyć.

Książka zawiera też przepisy na zdrowe i proste dania zakorzenione w polskiej tradycji.

– Dr Wentz przeżyła szok, gdy swoje wieloletnie zmagania z niektórymi objawami choroby zakończyła w trzy dni odstawiając dwa produkty, na które była uczulona. Poszła tym tropem. Dziś nie ma żadnych objawów. Jest tak szczęśliwa, że postanowiła podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. To już trzecia książka jej autorstwa – opowiada Grażyna Dobroń.

Co oprócz diety może pomóc chorym? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 25.03.2019
Godzina emisji: 11.28

mat. prasowe/ml/kd

Czytaj także

Skogluft, czyli recepta na zdrowie w mieście

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:45
– Okazuje się, że 90 procent naszego życia spędzamy w pomieszczeniach. To źle, bo jest to środowisko, do którego nie może się przystosować nasze ciało. Remedium na to jednak jest – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przeciwstawiać się zabójczemu tempu życia?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 11:45
– Zniknął czas na nicnierobienie. U fryzjera czy manicurzystki powtarzamy sobie słówka, robimy notatki – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko, co najważniejsze dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:45
– U nas kobieta, która chce robić karierę i jednocześnie spełniać się w życiu prywatnym, na poważnie powinna wziąć sobie do serca to, że dbanie o własną regenerację jest tak samo ważne jak kompetencja i angażowanie się w pracę – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń