Skąd czerpać siłę do przemiany jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:40
– Za dużo narzekamy, obgadujemy, za mało słuchamy, współczujemy. Podstawiamy nogę, zamiast wyciągnąć rękę. A później dziwimy się, że ten świat jest taki zły i tyle w nim cierpienia. Halo! Przecież to my! – ubolewa Grażyna Dobroń.
Audio
  • Listopadowa lekcja ks. Józefa Tischnera (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Ruslan Huzau

"Mądrość człowieka gór" ks. Józef Tischner, wyd. Znak "Mądrość człowieka gór" ks. Józef Tischner, wyd. Znak

– By złagodzić własne cierpienie i ból duszy, przeczytałam "Mądrość człowieka gór" ks. Józefa Tischnera. To jeden z tych, którym było bliżej do drugiego człowieka – i do górala i do intelektualisty. Ta książka to zbiór kazań z lat 80. i 90. z podhalańskich kościółków, gdzie Tischner głosił prawdy przełożone na góralszczyznę. Z czterech pół roku wybrałam jesień – to osobliwy czas próby dla całej przyrody – opowiada autorka audycji.

Jaka nauka wypływa z kazań ks. Józefa Tischnera? Dlaczego to właśnie listopad jest, według niego, jest czasem odrodzenia? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 4.11.2019
Godzina emisji: 11.30

kr/gs

Czytaj także

Jak zacząć dbać o przyrodę?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 11:45
– W Karkonoszach pojawiły się plakaty informujące o pojawieniu się nowych, groźnych gatunków pasożytów – zaznacza w audycji Grażyna Dobroń. O jakie tajemnicze pasożyty chodzi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower rządzi! Ale nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:35
W ukochanej miejscowości Grażyny Dobroń, czyli w Borowicach, królują dwie dyscypliny sportu – jazda na rowerze i… bieg z żoną na plecach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowy powrót do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 11:35
– Wrzesień to cezura dla tych, którzy mają dzieci w przedszkolu, czy też w pierwszych klasach podstawówki. Zaczyna się szkoła i zaczynają się infekcje – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń