X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile znamy rodzajów mózgów?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 11:40
– Ostatnio spotkałam dwie osoby, które wiele lat zmagały się z bólem. Dziś, obie te osoby są zdrowe. Jedna pilnuje diety, a druga ćwiczy ciało – mówi Grażyna Dobroń.
Audio
  • Co możemy zrobić dla naszego mózgu, by pomóc naszemu zdrowiu? (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/springsky

Okazuje się, że wiele z problemów zdrowotnych, z którymi się borykamy, może być spowodowana typem naszego mózgu, oraz niewłaściwym obchodzeniem się z nim. – Postęp w diagnostyce medycznej jest ogromny. Odkąd istnieje metoda SPECT, którą można zbadać mózg w działaniu, okazało się, że jedne obszary mamy bardziej aktywne, a inne mniej. Dr Daniel Amen, wraz z innymi neurobiologami, analizował skany 150 tysięcy mózgów. Wyszło na to, że istnieją pewne powtarzalne wzorce aktywności mózgowej, które odpowiadają typom osobowości. Wyróżnili spośród nich typy mózgów, spośród których każdy inaczej myśli, zachowuje się, dogaduje z ludźmi i ma inne potrzeby – opowiada Grażyna Dobroń.

W jaki sposób możemy zaspokoić potrzeby każdego rodzaju mózgu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 2.12.2019
Godzina emisji: 11.31

ml/gs

Czytaj także

Gdzie znaleźć najzdrowsze jedzenie?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:40
Do niedawna, za nietolerancje i choroby jelit, a także za całe zło świata obwinialiśmy gluten. Teraz okazuje się, że za niszczenie kosmków jelitowych, ścianek jelit i flory bakteryjnej, winę ponosi składnik Roundupu – glifosat, który jest obecny niemal wszędzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recepta na dobre samopoczucie? Odpowiednia poduszka!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 11:45
– Lecznicze poduszki – na odprężenie, ból, dobry sen, przeziębienie czy dobre krążenie - szyje w Jeleniej Górze Małgorzata Kowzan, zwana żartobliwie Panią Poduszką – zapowiada swojego gościa Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesień za oknem może być wiosną dla organizmu?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:40
– Podobnie jak w pogodzie, gdy drzewa na jesień gubią liście i koncentrują się na systemie korzeniowym, człowiek też odczuwa te zmiany, w związku z czym powinien inaczej funkcjonować, zwłaszcza w drugiej połowie życia – podkreśla Grażyna Dobroń. Jak zatrzymać oznaki starzenia i obrócić zachodzące zmiany na swoją korzyść?
rozwiń zwiń