Jak walczyć z przeziębieniem lub grypą? Domowe sposoby Grażyny Dobroń

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 11:36
– "Idzie luty, podkuj buty" - pamiętam takie zimy. A w ostatnią sobotę było kilkanaście stopni na plusie i bardzo dużo słońca… – mówiła w audycji Grażyna Dobroń. 
Audio
  • Naturalna ochrona przed przeziębieniem (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Lucky Business

Pogoda, o której wspomniała Grażyna Dobroń, to niestety czas, w którym nie trudno o przeziębienie. Każdy z nas ma swoje domowe sposoby na walkę z nim. To, w jaki sposób można chronić swój organizm przed atakami wirusów, zdradziła autorka audycji. 

– Mimo takiej pogody, ludzie niespecjalnie spacerowali. Gdzie w takim razie się podziali? Znalazłam ich m.in. na basenie. Tam też zaliczyłam saunę, bo wizyta w takim miejscu daje siedmiodniową ochronę przed przeziębieniem i grypą – wspomina Grażyna Dobroń. – Wygrzanie się w łóżku, sok z cebuli, sok malinowy, oklepywanie pleców spirytusem, okład z rycyny na gardło lub zatoki, płukanie szałwią, pożywne zupy i dużo ciepłej wody z imbirem i cytryną. Metody naszych babć działają do tej pory – podkreśla. 

Czym jeszcze można wspomóc nasz organizm? 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 3.02.2020
Godzina emisji: 11.31

kw

Czytaj także

Kilka słów o wzruszeniu i wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 11:40
– Kiedy czytamy gazety i słuchamy wiadomości, nasz świat może wydawać się piekłem. Gdzie spokój, zadowolenie, refleksja, wdzięczność, poruszenie serca? Gdzie szukać swoich bezpiecznych stref? – zastanawia się Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego łatwo się denerwujemy?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:35
– Łatwo nas zdenerwować. Wpadamy w histerię, szlochamy. W dzisiejszych czasach jesteśmy jakoś szczególnie drażliwi – zaznaczyła na samym początku Grażyna Dobroń. Jak radzić sobie ze stresem? Co zrobić, aby szybko się nie denerwować, a przede wszystkim, jak nie wyprowadzać z równowagi innych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, aby mieć dobre zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 11:30
– Czy zdarzyło się Państwu spotkać lekarza, który wytłumaczyłby co zrobić, aby mieć dobre zdrowie? Ja takiego spotkałam – mówi autorka audycji Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń