X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pedanticus Nervus

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 11:34
Kolejny poniedziałek - kolejny typ. Motto życiowe Pedanticusa to "Mogłem się postarać bardziej". Krytykuje siebie i innych, ale sam nie przyjmuje uwag.
Audio

To człowiek poukładany! Nie traci czasu, ma zaplanowaną każdą godzinę, a nawet przyszłoroczne wakacje. - Z całą pewnością wybierze najlepszą jakość za rozsądną cenę, ale i tak się zastanawia, czy nie mógł wybrać lepiej - charakteryzuje Mirek Słowikowski, autor typologii.

Trener biznesu podkreśla, że w pierwszym okresie znajomości kobietom podoba się  mężczyzna o typie osobowości Pedanticus Nervus. - On jest solidny, bardzo moralny, paznokcie wyczyszczone, ubrany stosownie do okazji, po prostu skarb - mówi Słowikowski.

Po jakimś czasie zaczyna się krytykowanie. - Pedanticus jest nieustannie niezadowolony z siebie, z innych i głośno o tym mówi. Ale niechby ktoś spróbował mieć jakiekolwiek uwagi do niego! od razu odbiera jej jako pretensje - tłumaczy trener.

Mężczyzna z tym typem osobowości ma trudności z wyrażeniem swoich uczuć, wie, co powinien, ale nie wie czego chce. Nie potrafi też ustalać priorytetów, dla niego wszystko jest ważne. - Jeżeli partnerka nauczy go śmiać się z samego siebie, że coś może się nie udać, to jest szansa na porozumienie w tym związku - dodaje.

Aby usłyszeć na czym polega syndrom zakonnika i rozpustnika, który występuje każdego Pedanticusa, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Spotkanie z kolejnym męskim typem już za tydzień.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Zobacz więcej na temat: boks

Czytaj także

Instrukcja obsługi Twojego faceta

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 11:17
- Tę książkę napisaliśmy z miłości do kobiet. To jest - na wesoło - poradnik, jak sobie poradzić z nami, obrzydliwymi facetami – opowiadają Tomasz Curlej i Mirosław Słowikowski, terapeuci i trenerzy rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten typ tak ma

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 11:55
Dramaticus Histericus jest niezwykle kreatywny, ma ciągle nowe pomysły, ale czy można go pokochać? W każdy poniedziałek omawiamy jeden typ męskiej osobowości.
rozwiń zwiń