Oceń zawartość siebie w sobie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 12:49
Zmiana diety na wiosnę pozwala oczyścić ciało i odzyskać formę. Ale co zrobić, by odzyskać pozytywną energię i poczuć się dobrze z samym sobą?
Audio

Psycholog Aneta Styńska podkreśla, że na naszą psychikę bardzo mocno wpływa wygląd zewnętrzny.

- Zrobimy sobie włosy, założymy nowe ubranie, buty i będziemy się czuli zdecydowanie lepiej – tłumaczy. Trudno się nie zgodzić, przecież każdy z nas patrząc w lustro woli uśmiechać się z zadowoleniem niż załamywać ręce.

Gość "Instrukcji obsługi człowieka" dodaje, że zmiana wyglądu jest podstawą, ale nie można na niej poprzestać. Każdy z nas potrzebuje czasu na przepracowanie swoich problemów, konfliktów, uporządkowanie swojego wnętrza. Bardzo często bowiem wyznajemy zasady i poglądy narzucone nam przez innych, zachowujemy się tak, by podobać się otoczeniu, a nie sobie.

– Trzeba sięgnąć głębiej, wyciągnąć wszystko, co nas przygnębia, co nie jest nasze, a nas obciąża. Oczyszczanie wewnętrzne polega właśnie na uświadamianiu sobie pewnych prawd, które pomagają nam wyzwalać się od nie siebie w sobie – zapewnia Aneta Styńska.

I pamiętajmy, że praca nad sobą to etat na całe życie!


Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Zobacz więcej na temat: boks diety

Czytaj także

Nauka potwierdza: śmiech to zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 10:30
Kilka sekund śmiechu dziennie wystarczy by dotlenić organizm. Badania potwierdzają prawdziwość powiedzenia "śmiech to zdrowie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Panna młoda, która drapie

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 15:24
- Każda kobieta ma w sobie pazur, suknia ślubna z kory brzozy byłaby sygnałem dla mężczyzny, że kobieta jest nie tylko mięciutka i delikatna - Ola z lasu opowiada o kobiecej sile i drodze do siebie samej.
rozwiń zwiń