X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

366 dni do bycia szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:50
Przed nami cały rok, żeby poprawić samopoczucie, ocenę i budować własne szczęścia poprzez marzenia, postanowienia i działanie.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 2 stycznia 2012
366 dni do bycia szczęśliwym
Foto: Glow Images/East News

Jeśli chcemy przekonać się, czy marzenia mają szanse na realizację, powinniśmy sprawdzić, czy to jest coś, na czym nam naprawdę zależy. - Czy to nie jest coś zastępczego. Może się okazać, że to jest jakiś pomysł ad hoc albo życzenie rodziny, przyjaciół, partnera, że to wcale nie jest nasze – mówi psycholog  Marcjanna Przychocka.

Ekspert w rozmowie z Grażyną Dobroń wyjaśnia, że czasami nasze pomysły są pewną metaforą lub pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi do głowy, gdy myślimy o czymś dla nas dobrym. - Jak się zagłębimy, to się okazuje, że pewne rzeczy są dla nas ważne i nie mają nic wspólnego z fitnessem, z tym, żeby ważyć 10 kg mniej, żeby mieć lepszy samochód – przekonuje gość Trójki.

W ostatnich latach bardzo modne ukierunkowanie na cele trzeba traktować z rozwagą. Czasem stawiamy sobie cele tak, że są praktycznie nieosiągalne.  - Sprawdzajmy, na ile coś jest wykonalne w czasie, który sobie założyliśmy – radzi psycholog. Z takiego rachunku może wynikać, że cel nas  kosztuje zbyt dużo w stosunku do planowanego rezultatu. To pozwala przygotować plan B i ograniczyć rozczarowanie, a lepsze rozeznanie w tym, co nam daje oparcie, co już się udało i co zrobiliśmy, sprawia, że możemy iść dalej i spełniać marzenia.

Jak budować własne szczęście i realizować założone cele, dowiesz się słuchając całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka – 2 stycznia 2012".

Audycji można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

(ed)Czytaj także

Gdy trudne doświadczenia dodają nam sił

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2010 15:00
Trudne, dramatyczne sytuacje zazwyczaj dołują nas i pogrążają na jakiś czas w tak zwanym "niebycie". Ale zdarza się i to nierzadko, że trudne doświadczenia stają się źródłem siły, wzrostu, osobistej przemiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwórzmy się na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 11:31
- O nieszczęściu potrafimy rozmawiać godzinami, kawałkować, rozwałkowywać, analizować, ale o niespodziewanym szczęściu, już nie - mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto odważyć się zwyczajnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 08:00
Nowy Rok to nowy początek, czy tylko pretekst do tworzenia listy postanowień, z których szybko rezygnujemy? Jak to zrobić, by w 2012 nasze oczekiwania zmieniły nasze życie i nas?
rozwiń zwiń