Zaufaj sobie, a będziesz mieć lepsze życie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 08:00
Większość ludzi zgodzi się ze stwierdzeniem, że droga do szczęścia nie jest prosta. Są jednak sposoby, by ją nieco ułatwić. Jakie?
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 5 stycznia 2012
Zaufaj sobie, a będziesz mieć lepsze życie
Foto: sxc.hu

Niektórzy o szczęście walczą, inni przyjmują pozycję wycofaną. - Każdy z nas jest stworzony do bycia szczęśliwym – przekonuje Wojciech Zacharek, filozof. Gość Grażyny Dobroń zastrzega jednak, że ta swoista pułapka kryje się w innym miejscu, ponieważ nie każdy z nas zdaje sobie sprawę co nas blokuje w byciu szczęśliwym.

W drodze do szczęścia potrzebna jest pamięć tego, że każdy był dzieckiem i ma w sobie emocje, jakie towarzyszyły beztroskiej zabawie i radości, kiedy wszystko wydawało się możliwe. -Jesteśmy stworzeni do przyjemności i zdrowego krytycyzmu. Bądź osobą pewną siebie, która potrafi sobie zaufać i mówi "dam radę". Osoby, które tego nie potrafią, nie będą szczęśliwe – podpowiada Wojciech Zacharek.  

Jak uwolnić się od powiedzenia "muszę" i odnaleźć w sobie drogę do szczęścia, dowiesz się słuchając całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka – 5 stycznia 2012". Na kolejne spotkanie z Grażyną Dobroń zapraszamy w lutym od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(ed)Zobacz więcej na temat: dzieci Grażyna Dobroń

Czytaj także

Otwórzmy się na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 11:31
- O nieszczęściu potrafimy rozmawiać godzinami, kawałkować, rozwałkowywać, analizować, ale o niespodziewanym szczęściu, już nie - mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzenia dorosłych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 11:00
- Dzieci nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, nie mają imperatywu rozliczenia się z tych marzeń, a dorosły ma świadomość upływającego czasu i że to wszystko nie dzieje się tak prosto – mówi Robert Fryczkowski, filozof i trener biznesu.
rozwiń zwiń