Być jak Disney, czyli marzenia dodają energii

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 13:50
Marzyciel, realista, krytyk - to wcale nie trzy sprzeczne podejścia do życia. To etapy jednej strategii, stosowanej już przez twórcę Myszki Miki, Psa Pluto czy Kaczora Donalda!
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 21 czerwca 2012
Disneyland w Kalifornii
Disneyland w Kalifornii Foto: flickr.com/photographerglen/lic.CC BY 2.0

Walt Disney, podczas planowania swoich działań przechodził przez 3 etapy: marzyciela, realisty i krytyka.
- On najpierw wymyślał, tak jakby przewijał gotowy film w wyobraźni, potem wczuwał się w postaci, wydarzenia stawały się realne i mógł rozłożyć film na kawałki, by zobaczyć jak go zrobić. Trzeci element stanowił konstruktywny krytycyzm, zastanawianie się nad tym, co można poprawić - mówi o strategii doradca personalny Gregory Rogala.

Filmowiec dopóty przechodził od marzeń do krytyki, aż nie było już nic do poprawienia i rozpoczynała się realizacja filmu. - Od samego poczatku towarzyszyła mu wiara, że TO się w ogóle da zrobić. I do tego samego strategia Walta Disneya może służyć nam - podkreśla gość Grażyny Dobroń.

Jak w codziennym życiu przechodzić od etapu do etapu i ich nie mieszać? Wysłuchaj całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka - 21 czerwca 2012".

(asz)

Czytaj także

Dzieci przyszłością kina!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 16:33
Dzieci rozdają karty w przemyśle filmowym. Animacje i filmy 3D przynoszą największe zyski na świecie, więc będzie ich coraz więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walt Disney i jego animacje

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 10:34
45 lat temu pożegnaliśmy Walta Disneya. Z tej okazji przypominamy postaci i filmy, które stworzył, i które do dziś oglądane są przez najmłodszych na całym świecie.
rozwiń zwiń